زمان مطالعه 1دقیقه

آیا شاخص کل می‌تواند از دلار پیشی بگیرد؟

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

علاوه بر تحلیل تکنیکال شاخص کل و شاخص هم وزن یکی از نمودارهایی که می‌تواند ما را در جهت تحلیل بهتر این دو شاخص یاری کند، تحلیل نسبت این دو شاخص به دلار است. در این مقاله نسبت دلاری شاخص کل و شاخص هم وزن را بررسی می‌کنیم که حاصل تقسیم شاخص کل و شاخص هم وزن به دلار است.

نسبت دلاری شاخص کل

نمودار دلاری شاخص کل در کانال نزولی در حال نوسان بوده است که به پس از برخورد با کف این کانال به سمت بالا برگشته است. در حال حاضر این نمودار بر روی محدوده حمایتی است. در صورتیکه بتواند این حمایت را حفظ کند و به سمت مقاومت 4.45 حرکت کند رشد در شاخص کل به نسبت بیشتر از رشد در دلار خواهد بود. در غیر اینصورت و از دست دادن حمایت کنونی عکس این مطلب صادق خواهد بود. توجه به تحلیل شاخص دلار نیز به تحلیل نماد کمک خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی: تحلیل تکنیکال شاخص دلار

شاخص کل به دلار

نسبت دلاری شاخص هم وزن

روند نسبت دلاری شاخص هم وزن نیز طی این مدت مشابه با شاخص کل بوده است. حمایت 1.03 محدوده حمایتی خوبی برای این نمودار بوده است که پس از برخورد با آن برگشته است. اگر رشد این شاخص نیز ادامه دار باشد اولین مقاومت در محدوده 1.2 تا 1.25 خواهد بود.

شاخص هم وزن به دلار

سخن پایانی

با توجه به اینکه به نظر می‌رسد قیمت دلار در آینده اصلاح چندانی نداشته باشد، رشد در این نمودارها نشان دهنده رشد بهتر شاخص کل و هم وزن نسبت به دلار است. بنابراین اگر این نمودارها روندی افزایشی داشته باشند می‌توان از شاخص کل و شاخص هم وزن بازدهی بهتری نسبت به دلار بدست آورد. در غیراینصورت دلار می‌تواند رشد بهتری داشته باشد.  

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین