زمان مطالعه 2دقیقه

آیا صعود "شتران" ادامه دار است؟

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

"شتران" از جمله نمادهای گروه پالایشی است که در معاملات امروز مورد توجه بوده است و اکنون به محدوده مقاومتی مهمی رسیده است. در این مقاله "شتران" را از نظر تکنیکالی و در تایم فریم های مختلف بررسی می‌کنیم.

شتران

واگرایی مثبت هفتگی 

سهم در بلندمدت حمایت خط روند صعودی را از دست داده است و به نظر می‌رسد هرگونه صعودی در کوتاه مدت امکان دارد پولبک به این خط روند باشد و مجدد ریزش را در پیش داشته باشد. با این حال در تایم فریم هفتگی سهم نسبت به حمایت ایچیموکو واکنش مثبت نشان داده و با تشکیل کف جدید در اندیکاتور rsi و نمودار قیمتی، واگرایی مثبت تشکیل شده است که احتمال کاهش قیمتی سهم در کوتاه مدت را کمتر می‌کند. برای بررسی بهتر تایم فریم روزانه را نیز در نظر می‌گیریم.

شتران در تایم فریم هفتگی.jpg


محدوده مقاومتی مهم شتران

شتران در روند نزولی کوتاه مدتی به سر می‌برد که هنوز نتوانسته از آن خارج شود. اندیکاتور rsi با حمایت بلندمدتی مواجه است که در این تایم فریم نیز واگرایی مثبت هفتگی تایید می‌شود. علاوه بر آن rsi مقاومت خط روند را شکسته است. در صورتیکه به آن پولبک بزند رشد موقت را در این نماد می‌توان متصور بود. اما در صورتیکه این شکست فیک باشد این احتمال کمرنگ خواهد شد. 

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

تایم فریم روزانه شتران.jpg


کراس مکدی

همانطور که مشاهده می‌شود در تایم فریم روزانه اندیکاتور MACD نیز کرای مثبت داشته است که این نیز احتمال رشد موقت سهم را بیشتر می‌کند. در صورت عبور از تریگر 490 تومان، مقاومت بعدی در 540 خواهد بود و می‌تواند در محدوده جدید نوسان داشته باشد. در غیراینصورت و با اصلاح سهم حمایت بر روی 435 خواهد بود.  

کراس مکدی شتران.jpg

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین