زمان مطالعه 2دقیقه

بررسی تکنیکالی زعفران

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

زعفران در چند وقت اخیر با کاهش قیمت همراه بوده است و سررسیدهای جدید این طلای سرخ نیز عرضه شده اند که برای تحلیل آن سررسید اسفند ماه زعفران را به صورت تکنیکالی بررسی می‌کنیم.  

حمایت خط روند کوتاه مدتی

قرارداد آتی زعفران برای سررسید اسفند در 14 شهریور ماه عرضه شد. در تایم فریم 15 دقیقه ای سهم با حمایت خط روند صعودی مواجه است و علاوه بر آن حمایت محدوده 0.38 فیبوناچی را نیز دارد که با حمایت ابر کومو همزمان شده است. در صورتیکه بتواند این محدوده حمایتی را حفظ کند احتمال رشد تا مقاومت 43500 وجود دارد، به شرطی که بتواند از تریگر 42500 عبور کند. نکته مثبت در این تایم فریم این است که اندیکاتور MACD نیز احتمال کراس مثبت را دارد که در صورتیکه این کراس تایید شود صعود سررسید اسفند ماه در کوتاه مدت وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: قرارداد آتی زعفران چیست؟

تکنیکال آتی زعفران

واگرایی مثبت صندوق زعفران

برای تحلیل بهتر نوسانات آتی زعفران سررسید اسفندماه، خوب است نگاهی به صندوق کالایی زعفران نیز بیاندازیم. این صندوق در تایم فریم هفتگی با حمایت استاتیک و حمایت ابر کومو مواجه شده است. اندیکاتور rsi نیز روندی صعودی در پیش گرفته است که اگر برگشت روند ادامه یابد واگرایی مثبت نیز به صعود نماد می‌تواند کمک کند.

تکنیکال صندوق زعفران

تلاش برای خروج از کانال نزولی

صندوق کالایی زعفران در تایم فریم روزانه در کانال نزولی در حال نوسان است که پس از برخورد با حمایت 1660 به سمت سقف کانال حرکت کرد. به نظر می‌رسد واگرایی مثبت در این تایم فریم تایید شده است و احتمال صعود سهم را قوی تر کرده است. در صورتیکه صندوق زعفران سحرخیز بتواند از 1850 تومان عبور کند، محدوده نوسانی جدید تا 2000 تومان خواهد بود. در غیر اینصورت میبایست حمایت 1660 تومان را به عنوان حد ضرر در نظر داشت و در صورت از دست دادن این حمایت 1450 تومان حمایت بعدی خواهد بود.

تکنیکال روزانه صندوق زعفران

سخن آخر

به نظر می‌رسد صندوق زعفران در کوتاه مدت نوسان مثبت داشته باشد و بنابراین آتی با سررسید اسفند ماه آن نیز می‌تواند در کوتاه مدت نوسان مثبتی داشته باشد. در غیر اینصورت باید حمایت های گفته شده در این تحلیل را به عنوان حدضرر در نظر داشت.

برای معامله صندوق زعفران کلیک کنید

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری قرارداد آتی کارگزاری کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین