زمان مطالعه 2دقیقه

بررسی تکنیکالی نماد «وغدیر»

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

وغدیر پس از رشد جذابی که در چند روز گذشته داشت اکنون به محدوده مقاومتی مهمی رسیده است که در صورت شکست آن می‌تواند تا سقف سال 99 رشد کند. در این مقاله نماد «وغدیر» را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم. 

مقاومت استاتیک وغدیر

وغدیر پس از واکنش نسبت به حمایت خط روند صعودی بلندمدتی خود که با حمایت ابر کومو نیز همزمان شده بود روندی صعودی در پیش گرفت. بی شک جو مثبت در کلیت بازار در شکل گیری این صعود نیز بی تاثیر نبوده است. در حال حاضر مقاومت مهم استاتیکی 1600 تومان پیش روی سهم است که در صورت شکست آن احتمال صعود تا حوالی 2000 تومان که سقف سال 99 است، وجود دارد. در تایم فریم هفتگی وغدیر مقاومت اندیکاتور rsi خود را شکسته است که در صورتیکه به رشد خود ادامه دهد یا به آن پولبک بزند شکست مقاومت در نمودار قیمتی نیز وجود دارد. در غیر اینصورت برگشت به حمایت با احتمالی بیشتری همراه است.

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

وغدیر در تایم فریم هفتگی

کراس مکدی وغدیر

وغدیر در تایم فریم روزانه با کراس مثبت اندیکاتور MACD همراه است که نکته مثبتی در تحلیل این نماد می‌باشد. اندیکاتور rsi نیز با مقاومت مواجه است که در صورت عبور از آن احتمال صعود سهم بیشتر می‌شود. با اینحال به نظر می‌رسد سهم اصلاح اندکی داشته باشد و در صورتیکه مجدد با حجم بالا همراه شود می‌تواند مجدد به سمت مقاومت کنونی (1600) حرکت کند. در صورت شکست این مقاومت همانطور که گفته شد 2000 تا 2100 تومان مقاومت های میان مدتی این نماد خواهند بود. اما اگر این نماد با کاهش قیمت همراه شود، 1500 اولین حمایت و پس از آن 1350 حمایت بعدی خواهد بود.  

وغدیر در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین