زمان مطالعه 2دقیقه

بررسی تکنیکالی وتجارت

نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

بانک تجارت پس از افت قیمتی که تجربه کرد اکنون با حمایت مواجه شده است و اندکی رشد داشته است. سهم هنوز از کانال نزولی خود خارج نشده است و در این مقاله وتجارت را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم. 

احتمال واگرایی مثبت در بلندمدت

وتجارت در بلندمدت در کانال های فیبوناچی در نوسان بوده است و اکنون به حمایت 1.27 فیبو برخورد کرده است و نسبت به آن واکنش نشان داده است. اندیکاتور rsi نیز اصلاح زیادی داشته که اکنون در محدوده حمایتی است. با وجود دره‌هایی که در نمودار قیمتی و اندیکاتور rsi مشاهده می‌شود احتمال وقوع واگرایی مثبت در این تایم فریم وجود دارد و این نکته احتمال تداوم رشد وتجارت را بیشتر می‌کند.

وتجارت در تایم فریم ماهانه

کانال نزولی وتجارت

وتجارت از تابستان 99 تا کنون در کانال نزولی بلندمدتی در نوسان بوده است و اصلاح سنگینی را تجربه کرده است. اندیکاتور rsi نیز همانطور که در تصویر مشخص است تا کنون نتوانسته از باکس نوسانی خود خارج شود. خروج از این باکس و شکست مقاومت آن احتمال تداوم صعود در نماد را بیشتر می‌کند. نماد در حال حاضر تریگر 155 تومان را پیش روی خود دارد. پس از آن مقاومت سقف کانال پیش روی سهم است.

وتجارت در تایم فریم هفتگی

مقاومت اندیکاتور rsi

در تایم فریم روزانه اندیکاتور rsi به مقاومت خود نزدیک شده است. در صورت شکست و عبور از این مقاومت رشد سهم محتمل تر است. نکته دیگر در بررسی این تایم فریم شکست و خروج از ابر کومو است که همانطور که مشاهده می‌شود به آن ابر نیز پولبک زده شده است. 170 تومان اولین مقاومت وتجارت در صورت شکست تریگر 155 تومان است. در صورت برگشت نیز 145 تومان اولین حمایت خواهد بود. 

مقاله پیشنهادی: اندیکاتور rsi چیست؟

وتجارت در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;