زمان مطالعه 2دقیقه

بررسی تکنیکی بازارهای زعفران در بورس

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

زعفران یکی از کالاهای صادراتی ارزشمند کشور که ابزارهای مالی متنوعی نیز برای دادو ستد آن در بازار سرمایه وجود دارد. به تازگی زمزمه اوج گرفتن قیمت این طلاح سرخ و به تبع ابزارهای آن شنیده شده است. در این مقاله برای بررسی بهتر احتمال رشد، چند ابزار زعفران را به صورت تکنیکالی بررسی می‌کنیم.

صندوق سحرخیز

آغاز روندی صعودی!

صندوق سرمایه گذاری زعفران سحرخیز در تایم فریم هفتگی پس از برگشت و واکنش نسبت به حمایت ابر کومو، با واگرایی مثبت همراه شده است. این حمایت برای آن حمایت معتبری محسوب می‌شود چرا که با حمایت کانال اول فیبونا نیز همزمان شده بود. با تایید شدن واگرایی مثبت صندوق سحرخیز روند صعودی خود را آغاز کرده است.

تکنیکال هفتگی صندوق سحرخیز

مقاومت پیش روی زعفران

در تایم فریم روزانه نماد سحرخیز به خوبی نسبت به حمایت خط روند صعودی بلندمدتی خود واکنش نشان داده و تا محدوده مقاومتی کنونی خود پیش رفته است. در این تایم فریم اندیکاتور rsi در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومتی خود است و تداوم رشد در آن به شرط شکست و عبور از این مقاومت است. در صورت شکست و عبور از این مقاومت و تداوم صعود، در محدوده 2200 تریگر مقاومتی دارد که در صورت عبور و تثبیت بالای آن می‌تواند تا اهداف بالاتر رشد داشته باشد. اولین تارگت پس از عبور از 2200 در حوالی 2450 که سقف تاریخی است خواهد بود. در صورت برگشت احتمال پولبک به 1950 تومان وجود دارد. 1870 نیز حمایت بعدی خواهد بود.

سحرخیز در تایم فریم روزانه

مقاومت پیش روی آتی سررسید اردیبهشت

قرارداد آتی سررسید اردیبهشت 1402 زعفران در تایم فریم 30 دقیقه‌ای با مقاومت مواجه شده است و به نظر می‌رسد قصد اصلاح جزئی دارد. در این تایم فریم اندیکاتور rsi نیز در بین خطوط حمایت و مقاومتی در نوسان است و در حال حاضر نسبت به مقاومت خود واکنش نشان داده است. احتمال اصلاح در این سررسید نسبت به رشد بیشتر است. اولین حمایت در حوالی 40200 است. در صورتیکه اندیکاتور rsi نیز حمایت خط روند خود را از دست بدهد احتمال اصلاح بیشتر در این سررسید وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

آتی زعفران سررسید اردیبهشت

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

قرارداد آتی کارگزاری کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;