زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال "خمحرکه"

احمد محمدی
نویسنده: سید مریم حسینی
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

خمحرکه نیز مانند دیگر سهام بورسی در سه ماه گذشته روندی نزولی داشت و در حال حاضر حمایت مهمی دارد که در این مقاله آن را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم. 

خمحرکه در تایم فریم ماهانه

سهم در کانال 1.4 فیبوناچی در نوسان است که در حال حاضر حمایت کانال اول آن را دارد. اندیکاتور rsi نیز در این تایم فریم با حمایت خط روند مواجه است. در صورتیکه حمایت این کانال را حفظ کند برای مدتی می‌تواند انتظار روندی صعودی از سهم داشت در غیر اینصورت سهم وارد کانال پایین تر شده. 

خمحرکه در تایم فریم ماهانه


خمحرکه در تایم فریم هفتگی

سهم در بلندمدت با حمایت خط روند صعودی مواجه بود که آن را از دست داد. در حال حاضر حمایت خط روند آبی رنگ را دارد که به نظر می‌رسد نسبت به آن واکنش نشان داده است. اندیکاتور rsi نیز با حمایت کانال صعودی مواجه است و آن را تایید می‌کند. نکته مثبت در این نمودار صفر شدن شیب اندیکاتور ایچیموکو است که احتمال ریزش سهم را بسیار کمتر پیش بینی می‎‌کند و در صورتیکه مقاومت آن را رو به بالا بشکند احتمال صعود بیشتر می‌شود. 

خمحرکه


خمحرکه در تایم فریم روزانه

همانطور در تایم فریم های بالاتر نشان داده شد سهم با حمایت خط روند نزولی مواجه شده و واکنش آن در این تایم فریم کاملا مشخص است. rsi نیز آن را تایید می‌کند و در حال نزدیک شدن به مقاومت کوتاه مدتی خود است. در صورتیکه سهم با حجم بالا بتواند از محدوده 320 تومان عبور کند می‌تواند تا 390 تومان به عنوان تارگت کوتاه مدتی صعود داشته باشد. مقاومت های بعدی سهم در 430 و 470 تومان است. در صورت Fail شدن سناریو صعودی حمایت های سهم در 290 و 250 خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: تحلیل تکنیکال شاخص کل و هم وزن

خمحرکه در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;