زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال "رمپنا"

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

«رمپنا» که نماد معاملاتی گروه مپنا است در بازار منفی امروز مثبت آغاز کرد و به صف خرید نشست. این نماد تا کنون نوسانات دوره‌ای زیادی داشته است. در این مقاله رمپنا را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم. 

حمایت و مقاومت‌های RSI

رمپنا تا کنون نوسانات زیادی را تجربه کرده است. حمایت محدوده 750 تومان برای این نماد حمایت بلندمدت معتبری محسوب می‌شود که پس از واکنش نسبت به آن روندی صعودی در پیش گرفت. اندیکاتور RSI این حمایت را تایید می‌کند و به سمت مقاومت خود در حرکت است. احتمال برخورد با این مقاومت و برگشت آن وجود دارد که در این صورت نمودار قیمتی نیز احتمال اصلاح دارد. اما در صورتیکه بتواند آن را بشکند احتمال تداوم صعود بیشتر است.

رمپنا در تایم فریم هفتگی

کراس مثبت مکدی

نکته مثبت در تایم فریم هفتگی کراس مثبت اندیکاتور مکدی است که در محدوده منفی رخ داده است. در صورتیکه خطوط مکدی و خط سیگنال به نمودارهای هیستوگرام برسد در تایم فریم هفتگی احتمال رشد بیشتر خواهد بود.

اندیکاتور مکدی رمپنا

حجم بالای معاملات

در معاملات روز جاری رمپنا حجم زیادی از سهام مبادله شده است. اندیکاتور RSI به مقاومت خط روند بلندمدتی خود رسیده است اما هنوز از آن عبور نکرده است. در صورتیکه بتواند این مقاومت را بشکند، تداوم صعود سهم محتمل‌تر خواهد بود. با شکست و تثبیت بالای تریگر 1100 تومان، تارگت 1220 را پیش روی خود خواهد داشت. اما در صورتیکه نسبت به مقاومت خود واکنش نشان دهد در کوتاه مدت حمایت 1000 تومان را داریم. 

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

تایم فریم روزانه رمپنا

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;