زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال زاگرس

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

زاگرس پس از کاهش در ارزشی که به علت کاهش قیمت متانول داشت با حمایت برخورد کرد و اندکی رشد داشت. آیا این نماد می‌تواند در بازار این روزها به رشد خود ادامه دهد یا این افزایش اندک در قیمت تنها یک استراحت و کاهش بیشتر است؟ در این مقاله زاگرس را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم.

حمایت بلندمدتی rsi

سهم پس از اینکه حمایت‌های خود را یکی پس از دیگری از دست داد با اصلاح قیمتی حدود 70 درصدی نسبت به سقف تاریخی خود مواجه شد و نسبت به حمایت محدوده 9000 تومان واکنش نشان داد. در این محدوده علاوه بر حمایت کانال 1.4 فیبوناچی، حمایت ابر کومو را نیز دارد. اندیکاتور rsi نیز در تایم فریم ماهانه با حمایت بلندمدتی مواجه است که به نظر می‌رسد نسبت به آن واکنش نشان داده است.

زاگرس در تایم فریم ماهانه

نوسان زاگرس در کانال نزولی 

در میان مدت زاگرس در کانال نزولی در حال نوسان بوده است که اکنون مقاومت سقف کانال را پیش روی خود دارد. اندیکاتور rsi نیز در تایم فریم هفتگی با مقاومت مواجه است که اگر بتواند آن را به سمت بالا بشکند می‌توان به رشد سهم امیدوار بود با این حال برگشت آن نیز محتمل است که در این صورت احتمال تشکیل واگرایی منفی تقویت می‌شود و ممکن است نماد اصلاح اندکی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

زاگرس در تایم فریم هفتگی

زاگرس در تایم فریم روزانه

همانطور که پیداست زاگرس در تایم فریم روزانه نیز هنوز موفق نشده است که مقاومت روند نزولی را بشکند و احتمال اصلاح اندکی در آن وجود دارد. اندیکاتور rsi نیز در این تایم فریم با مقاومت مواجه شده است. اگر زاگرس نتواند بالای محدوده 11400 تثبیت شود احتمال اصلاح قیمتی تا حوالی 10400 یا 10500 وجود دارد. اما اگر به رشد خود ادامه دهد و از تریگر 12000 تومان نیز عبور کند اولین مقاومت در 13000 تومان است. 

زاگرس در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین