زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال سبهان

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

سبهان از جمله نمادهای سیمانی جامانده از رشد بازار است که نسبت به حمایت استاتیک خود واکنش نشان داده و اندکی رشد داشته است. در این مقاله نماد «سبهان» را از نظر تکنیکالی در تایم فریم‌های مختلف تحلیل و پتانسیل رشد در آن را بررسی می‌کنیم. 

حمایت استاتیک سبهان

سبهان در محدوده 3300 حمایت استاتیک معتبری دارد که پس از افت قیمتی دومین بار است که نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. حمایت ابر کومو نیز در این محدوده وجود داشته که هر دوی این حمایت ها به واکنش مثبت سهم ختم شده است. اندیکاتور rsi نیز با حمایت مواجه شده است و برگشت سهم را تایید می‌کند.

سبهان در تایم فریم ماهانه

مقاومت‌های پیش روی سبهان

سبهان نسبت به کف قبلی خود تا کنون حدود 30 درصد رشد داشته است و اکنون مقاومت مهمی دارد که شکست و عبور از این تریگر مقاومتی تداوم رشد را به همراه دارد. اکنون سهم در تایم فریم هفتگی با ابر کومو برخورد دارد. سبهان تا کنون به دفعات با ابر کومو برخورد داشته که در این تایم فریم نتوانسته به آن ورود کند. باید منتظر ماند و دید آیا اینبار توان و قدرت شکست را دارد؟ در صورت شکست می‌توان گفت تا محدوده 5000 که محدوده مقاومتی و سقف قبلی است امکان رشد دارد. نکته دیگر در بررسی این تایم فریم این است که اندیکاتور rsi نیز با مقاومت مواجه است که موید مقاومت پیش روی سهم است.

سبهان در تایم فریم هفتگی

کراس مثبت مکدی

در بررسی تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که نماد پس از شکست و خروج از ابر کومو با خط روند نزولی برخورد کرده و به ابر کومو پولبک زده و سپس با کندل مثبت ماروبوز مقاومت خط روند را شکسته است. در صورت تثبیت بالای آن می‌توان به رشد سبهان تا تارگت 5000 تومان رشد کند. در قیمت حال حاضر تا حدود 4500 یک تریگر مقاومتی دارد که در تایم فریم هفتگی مشاهده شده بود. نکته مثبت در تایم فریم روزانه این است که اندیکاتور مکدی کراس مثبت داشته و همچنین به نمودارهای میله‌ای ورود کرده است و طول این میله ها در حال افزایش است که به نظر می‌رسد پتانسیل رشد در آن وجود دارد. در غیراینصورت و در صورت برگشت 3900 تومان حمایت سهم خواهد بود. 

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال

سبهان در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;