زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال شاخص کل و هم وزن

احمد محمدی
نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

در این روزها که بازار کام سهامداران را تلخ کرده، بیش از همیشه شناخت روند شاخص کل و هم وزن اهمیت دارد. باتوجه به نرخ بهره و حجم پول بسیار زیادی که از بازار خارج شده،در این مقاله روند پیش روی شاخص های مهم بازار بورس را بررسی خواهیم کرد. 

شاخص کل

کانال نزولی

شاخص کل داخل یک کانال نزولی کوتاه مدتی درحال نوسان بوده که کف این کانال را شکسته است.باتوجه به برخورد قبلی، باید دید که شاخص کل می تواند دوباره وارد این کانال نزولی شود یا خیر. در هر دوصورت روند پیش فرض فعلی نزولی است. زمانی که سقف کانال نزولی فوق شکسته شود، می توان امیدوار به تغییر روند بود.هم چنین درحال حاضر ناحیه مقاومتی نسبتا مهمی در محدوده 1480 هزار واحد پیش روی شاخص قرار دارد که شکست آن نیز می تواند نویدبخش پایان موج اصلاحی باشد.

خبر خوبِ آر اس آی

در اندیکاتور ار اس ای شاهد شکسته شدن خط روند نزولی هستیم. خط روندی که اعتبار بالایی ندارد اما شکست آن می تواند باعث ایجاد پتانسیل بیشتر رشد شود. با شکست این خط روند، ناحیه مقاومتی مهمی که در این اندیکاتور مشاهده می شود، 39 است.

شاخص هم وزن

کانال نزولی

هم وزن در یک کانال نزولی بلندمدتی به سر می برد.درحال حاضر شاخص هم وزن داخل باکس حمایتی خود قرار دارد. درصورت شکست این باکس، میدلاین کانال نزولی حمایت بعدی است.درصورت استفاده از فیبوناچی کانال، احتمال پولبک به سطح شکسته شده 0.61 فیبوناچی نیز وجود دارد.

سخن آخر

روند پیش فرض فعلی برای هردوشاخص نزولی است. برای تشخیص این موضوع که آیا روند نزولی این دو شاخص تمام شده یا خیر، می توان از اندیکاتور ema استفاده کرد. کراس مثبت این اندیکاتور می تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد.

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;