زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال طلا، نفت و بیت کوین

احمد محمدی
نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

یکی از پارامتر های موثر بر بازار بورس ایران، قیمت های کامودیتی ها، نفت و طلا برای سرمایه گذاران است. در این مقاله قیمت طلا، هربشکه نفت برنت درآخر هم بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

طلا

سطوح مهم هفتگی

در تایم فریم هفتگی طلا شاهد چند سطح معتبر و مهم استاتیکی هستیم. حفظ یا شکست این سطوح در روند طلا بسیار تاثیر گذار است. این سطوح 1681، 1761 و 1877 دلار هستند. درحال حاضر قیمت سطح 1761 دلار را شکسته است. درصورت تثبیت قیمت طلا بالای سطح مذکور، می توان امیدوار به ادامه رشد تا سطح 1877 دلار بود. البته احتمال این اتفاق در کوتاه مدت بسیار کم است.

 

روند خوب کوتاه مدت

در تایم فریم 4 ساعته طلا موفق به شکست خط روند نزولی بسیار مهمی شده است. خط روندی که در 6 برخورد قبلی حفظ شده بود، درحال حاضر شکسته و پولبک نیز تکمیل شده است. با شکست این خط روند انتظار افزایش قیمت طلا البته با شیب کم وجود دارد.

نفت برنت

کانال صعودی

نفت برنت در تایم فریم 1 ساعته داخل یک کانال صعودی در حال نوسان است. کانالی که درحال حاضر به کف آن رسیده و می تواند یک موج صعودی تا سقف این کانال تا حوالی 104 دلار آغاز کند. هم چنین در اندیکاتور ار اس ای نیز شاهد حمایت در خط روند بلندمدت و معتبر هستیم.

بیت کوین

امید به صعود بیشتر؟

بیت کوین در یک کانال صعودی در حال نوسان است که در تایم فریم 4 ساعته می توان کانال کوتاه مدت تر نزولی را تصور کرد.حمایت 22675 دلار و کف کانال صعودی برای بیت کویت مهم است. از طرفی هم مقاومت 24200 دلار به عنوان سدی پیش روی صعودی بیت کوین قرار دارد. پیش بینی فعلی از روند بیت کوین، تا زمانی که داخل کانال صعودی باشد و کف آن را حفظ کند، مثبت خواهد بود.

پ

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;