زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال فاراک

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته
سرمایه گذاری سریع

فقط با 3 کلیک

سرمایه گذاری در کاریزما را تجربه کنید.

* حداقل مبلغ قابل پرداخت 1,100,000 ریال

فاراک از جمله سهامی است که اصلاح بیش از 80 درصدی از سقف تاریخی خود دارد و تا کنون نتوانسته از روند نزولی خارج شود و در حال حاضر به حمایت بسیار مهمی رسیده است. سهم را از نظر تکنیکالی در تایم فریم های مختلف بررسی می‌کنیم.

 

حمایت بلندمدت فاراک

فاراک در بلندمدت با حمایت خط روند صعودی بلندمدتی مواجه است که آخرین بار در سال 97 نسبت به آن واکنش نشان داد و اکنون به نظر میرسد که آن را شکسته باشد اما هنوز زیر آن تثبیت نشده است. اندیکاتور rsi نیز در تایم فریم ماهانه این حمایت را تایید می‌کند و به نظر می‌رسید نسبت به آن واکنش نشان داده است. در این تایم فری نمودار با اندیکاتور rsi واگرایی مثبت تشکیل داده است که این احتمال صعود سهم را بیشتر می‌کند اما نکته مهم براش شکل گیری یک روند وجود حجم بالای معاملات و ورود نقدینگی به این سهم است.

فاراک
نمودار فاراک در تایم فریم ماهانه

 

 

واگرایی مثبت هفتگی

در تایم فریم هفتگی نیز همانطور که مشاهده می‌شود سهم با حمایت داینامیک بلندمدتی مواجه است. سهم در کانال نزولی در نوسان بوده است و اکنون به حمایت میدلاین این کانال هم واکنش نشان داده است. rsi همچنان در این تایم فریم برخورد با حمایت را تایید می‌کند و واگرایی مثبت در این تایم فریم نیز دیده می‌شود.

ماشین سازی اراک
نمودار فاراک در تایم فریم هفتگی

 

 

فاراک در تایم فریم روزانه

اندیکاتور rsi در تایم فریم روزانه و در کوتاه مدت در کانال نزولی در نوسان بود و اکنون سقف این کانال را رو به بالا شکسته است. MACD نیز در این تایم فریم به کراس خط و آبی و قرمز همراه است که اگر این شکست با شیب زیاد اتفاق بیوفتد احتمال صعود سهم تا اولین تارگت در قیمت 140 تومان وجود دارد. در صورتیکه این شکست فیک باشد و سهم پس از استراحت به روند نزولی خود ادامه دهد، حمایت مهمی در محدوده 110 تومان وجود دارد که اگر آن را از دست بدهد 100 تومان حمایت بعدی خواهد بود.  

مقاله پیشنهادی: تحلیل تکنیکال سکرد

تحلیل تکنیکال فاراک
نمودار فاراک در تایم فریم روزانه

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
کارت هدیه کاریزما دارید؟