زمان مطالعه 1دقیقه

تحلیل تکنیکال قشهد

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

قشهد یکی از نمادهای گروه قند و شکر است که ابتدای روز جاری سرانه خرید آن بالا بود با این حال حجم معاملات در آن بسیار اندک است. در این مقاله آن را از نظر تکنیکالی بررسی و احتمال صعود یا اصلاح بیشتر آن را تحلیل می کنیم.  

حمایت ایچیموکو قشهد

سهم در بلندمدت در کانال صعودی در نوسان بوده است و پس از برخورد با سقف و اصلاح قیمتی در حال حاضر با حمایت ایچیموکو مواجه است. اندیکاتور rsi نیز این حمایت را تایید می‌کند. به نظر می‌رسد در حال حاضر اصلاح سهم تا زمانیکه از ابر کومو خارج نشده است متوقف شده باشد. 

تایم فریم ماهانه قشهد.jpg

واگرایی مثبت در تایم فریم روزانه

سهم در تایم فریم روزانه با حمایت استاتیک 1260 تومان مواجه است. اگر قشهد در این محدوده کف جدید تشکیل دهد احتمال واگرایی مثبت در آن وجود دارد. rsi نیز این حمایت را تایید می‌کند. با این وجود تا زمانیکه سهم با ورود نقدینگی همراه نباشد نمیتوان راجع به صعود آن صحبت کرد و با وجود واگرایی می توان گفت احتمال اصلاح قیمتی کمتر خواهد بود (در صورتیکه واگرایی تکمیل شود). احتمالا تا زمان ورود پول قدرتمند سهم روندی نوسانی داشته باشد. محدوده 1260 تا 1370 تومان محدوده نوسانی کنونی سهم است و با شکست و عبور از تریگر 1370 احتمال صعودی شدن روند در آن وجود دارد. اما در صورتیکه حمایت 1260 تومان را از دست بدهد احتمال کاهش تا 1140 تومان وجود دارد. 

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

تایم فریم روزانه قشهد.jpg

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین