زمان مطالعه 2دقیقه

تحلیل تکنیکال مداران

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

مداران از جمله نمادهای گروه رایانه ای است که حجم قابل توجهی در روز جاری به ثبت رساند و مورد توجه بازار قرار گرفت. سهم با حمایت مواجه است و در مقاله حاضر آن را از نظر تکنیکالی در تایم فریم‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

حمایت فیبوناچی مداران

مداران در بلندمدت در کانال‌های فیبوناچی در نوسان است و در حال حاضر با حمایت مواجه است. در صورت از دست دادن این خط حمایتی و ورود به کانال قیمتی پایین‌تر محدوده 1200 تومان حمایت مهمی برای آن خواهد بود. اما در حال حاضر به نظر می‌رسد حمایتی که دارد معتبر باشد. اندیکاتور rsi نیز در تایم فریم ماهانه با حمایت مواجه شده است و نسبت به آن واکنش نشان داده است. 

مداران در تایم فریم ماهانه

مقاومت ابر کومو هفتگی

با بررسی مداران در تایم فریم هفتگی متوجه می‌شویم که سهم با مقاومت مهمی مواجه است. حجم معاملات در این هفته قابل توجه است و کندل قیمتی سهم نیز نوسان خوبی داشته است که این احتمال عبور و تثبیت بالای مقاومت حوالی 1900 تومان را تقویت می‌کند. اندیکاتور macd نیز درصدد کراس مثبت است. با ثبت هیستوگرام مثبت رشد مثبت هفتگی نیز با تداوم همراه خواهد بود. در صورت رشد در میان مدت تا محدوده 2900 قابل تصور است.

مقاله پیشنهادی: اندیکاتور مکدی (MACD) چیست؟

مداران در تایم فریم هفتگی

کانال صعودی کوتاه مدتی مداران

سهم در کوتاه مدت درون کانال قیمتی صعودی نوسان داشت. نکته ای که وجود دارد این است که سهم از الگوی مثلث مشخص شده در تصویر خارج شد. در حال حاضر به انتهای محدوده رشد مثلث رسیده که با سقف کانال تقارن دارد و مقاومت گفته شده در تایم فریم هفتگی را تایید می‌کند. اندیکاتور rsi نیز مقاومت کنونی در نمودار قیمتی را تایید می‌کند. در صورت تداوم رشد و عبور از تریگر 2000 تا 2150 تومان 2500 تومان اولین تارگت سهم خواهد بود. در غیراینصورت و با اصلاح سهم حمایت 1800 تومان برای این نماد بسیار مهم است. در صورت از دست دادن آن 1600 تومان حمایت بعدی این نماد خواهد بود. 

مداران در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین