زمان مطالعه 2دقیقه

تلاش کشرق برای شکست مقاومت

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

کشرق در معاملات امروز با ورود حجم زیادی از پول حقیقی مواجه بود و معاملات دوبرابری نسبت به میانگین حجم ماه گذشته داشت که مورد توجه بازار قرار گرفت. این نماد را دراین مقاله از نظر تکنیکالی در تایم فریم های مختلف بررسی می‌کنیم.

کشرق بر روی حمایت

این نماد از گروه ذغال سنگ با حمایت بلندمدتی مواجه شد. علاوه بر آن حمایت ابر کومو نیز به حفظ محدوده کنونی کمک شایانی کرد. اندیکاتور MACD در تایم فریم هفتگی تغییر روند داده است و در صورتیکه بتواند کراس داشته باشد احتمال صعود سهم تا مقاومت 10700 وجود دارد. برای بررسی بهتر به تایم فریم روزانه نگاهی می اندازیم.

کشرق در تایم فریم هفتگی

مقاوت فیبوناچی

کشرق در تایم فریم روزانه با نوسان مثبت و پرحجم امروز به مقاومت کوتاه مدتی خط روند رسیده است و این مقاومت را پیش روی خود دارد. علاوه بر آن این محدوده مقاومت 0.38 فیبوناچی نیز هست که در صورت شکست آن می‌تواند تا 10700 تومان رشد کند. اندیکاتور rsi نیز با مقاومت خط روند نزولی مواجه است که در صورت شکست و عبور از آن احتمال صعود سهم بیشتر می‌شود.

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

کشرق در تایم فریم روزانه

کراس مکدی

نکته مثبت دیگر این است که اندیکاتور MACD نیز در تایم فریم روزانه کراس مثبت داشته که احتمال صعود سهم را بیشتر می‌کند.

کراس مکدی کشرق

سخن پایانی

حجم معاملات و سرانه خرید حقیقی در نماد کشرق در روز معاملاتی جاری بسیار قابل توجه بوده است. در صورتیکه این ورود پول تداوم داشته باشد احتمال تداوم رشد وجود دارد. اما در صورتیکه جو کلی بازار بر این نماد نیز حاکم شود این صعود تنها یک نوسان موقت خواهد بود و مجدد به محدوده حمایتی برگشت خواهد داشت. در صورت عبور از تریگر 9400 تومان احتمال صعود تا 10700 تومان وجود دارد. در غیراینصورت و با کاهش قیمتی کشرق 7800 تومان اولین محدوده حمایتی سهم خواهد بود. 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین