زمان مطالعه 2دقیقه

خروج "آسیا" از الگوی مثلث

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

آسیا یکی از سهام بیمه ای است که مدتی است در روند نزولی در نوسان بوده است. این نماد در روز جاری با حجم بسیار خوب به صف خرید نشست و تقاضای زیادی از سوی حقیقی‌ها دارد. این نماد را از نظر تکنیکالی در این مقاله بررسی می‌کنیم.  

آسیا

کانال های فیبوناچی 

آسیا در بلندمدت در کانال های صعودی فیبوناچی در نوسان است و اکنون به حمایت 1.4 این کانال رسیده است. به نظر می‌رسد احتمال واکنش نسبت به حمایت این کانال بالا باشد. اندیکاتور rsi نیز با حمایت مواجه است. نکته قابل توجه دیگر نیز این است که طول میله های اندیکاتور MACD در حال کاهش یافتن است. 

آسیا در تایم فریم ماهانه.jpg

حمایت ابر کومو

در تایم فریم کوتاه‌تر سهم درون ابر کومو در نوسان است و با برخورد به حمایت این ابر به سمت بالا برگشته است. همزمان با آن حمایت خط روند صعودی میان مدتی را نیز دارد. اندیکاتور rsi نیز در باکس مشخصی در حال نوسان بوده است که مقاومت سقف این باکس را پیش روی خود دارد. برای اینکه بتوانیم در خصوص شروع روند صعودی در نماد "آسیا" صحبت کنیم، شکست و خروج از این باکس الزامی است. در غیراینصورت هرگونه صعودی در نمودار قیمتی اصلاح یا صعود موقت خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: خطوط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

آسیا در تایم فریم هفتگی.jpg

شکست مقاومت الگوی مثلث

در کوتاه مدت سهم تشکیل یک الگوی مثلث داده است که مقاومت سقف این الگو را همزمان با مقاومت ابر کومو داشت. در روز جاری سهم آسیا موفق شده است که مقاومت ضلع بالای این الگو را با حجم زیاد و با یک کندل ماروبوزوی قدرتمند بکشند که این احتمال صعود به مقادیر بالاتر را افزایش می‌دهد. اندیکاتور مکدی نیز در تایم فریم روزانه کراس داشته که این عامل در کنار افزایش طول میله های مکدی نکته مثبتی است. مقاومت های پیش روی "آسیا" در 170 و 187 تومان است. حمایت سهم نیز در صورت برگشت بر روی 140 تومان است اما قبل از آن حمایت 155 تومان را دارد. 

آسیا در تایم فریم روزانه.jpg

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین