زمان مطالعه 5دقیقه

خرید آسان دیگنیتی از بورس کالا

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

با توجه به اطلاعیه بورس کالا، تعداد 506 دستگاه دیگنیتی پرستیژ در روز دوشنبه 5 دی  عرضه می شود.

دیگنیتی یکی از خودروهای شاسی بلند چینی موجود در بازار خودرو ایران است. دیگنیتی که محصول شرکت بهمن موتور است تواند جای خود را میان خودروهای شاسی بلندچینی در بازار ایران بازکند و علاقه مندان زیادی داشته باشد.دیگنیتی یکی از اولین خودرو هایی بود که وارد بورس کالا شد و در عرضه قبلی در تاریخ 23 آبان، حدود 10 برابر عرضه تقاضا وجود داشت. این عرضه که در 2 رنگ و در 2 تریم مشکی و قرمز بود به صورت میانگین 48% بالاتر از قیمت پایه رقابت شد.

خرید خودرو از بورس کالا

مشخصات عرضه دیگنیتی در بورس کالا

گروه صنعتی بهمن موتور دوشنبه 5 دی ماه 506 دستگاه دیگنیتی پرستیژ در 2 رنگ و در 2 تریم مشکی و قرمز را عرضه می کند. از نکات قابل توجه عرضه دیگنیتی در بورس کالا، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 50 درصد درنظر گرفته شده است.

براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران این خودرو در به قیمت 997 میلیون تومان بوده که تحویل همه این خودرو ها 14 اسفند بوده عرضه می شود.براساس مشخصات ارائه شده، هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یک دستگاه خودرو می باشد.

شرایط خرید خودرو دیگنیتی در بورس کالا

هر کدملی صرفا مجازبه ثبت سفارش برروی یکی ازکدهای عرضه شده درتاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو می باشد. صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدارخواهد بود،رنگ سفید- تریم مشکی، خریداران جهت تحویل خودرو میبایست یکی ازعاملیت های مجاز شرکت به شرح لیست پیوست رااز طرق پورتال فروش شرکت بهمن موتور به آدرس  bahman.iranecar.com انتخاب نمایند، خریداران ملزم به واریز وجه هزینه های ذیل همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی می باشند.

هزینه های خرید دیگنیتی در بورس کالا

هزینه9درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، سایر هزینه ها جمعا339.839.027ریال،شامل:(مالیات و عوارض شماره گذاری298.920.000ریال، هوشمندسازی کارت خودرو435،000ریال، هزینه خدمات پست 500،000 ریال، تولید پلاک و شماره گذاری2،800،000 ریال، بیمه شخص ثالث 37.184.027 ریال)
کلیه هزینه های فوق صرفا باید توسط شخص خریدار و از حساب بانکی شخص خریدار به حساب شرکت بهمن موتور واریز گردد.

شرایط عرضه دیگنیتی

دیگنیتی را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟   

خودروی دیگنیتی پرستیژ در روز دوشنبه 5 دی 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در دیگنیتی، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو دیگنیتی پرستیژ 997 میلیون تومان است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و ... که به شرح زیر است:

 1)    9 درصد مالیات بر روی قیمت فروش
2)    حدود 34  میلیون تومان ثابت

 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت.

خرید دیگنیتی  در بورس کالا

با توجه به اینکه خودروی دیگنیتی پرستیژ که از نظر فنی تفاوت های زیادی نسبت با نسخه معمولی دارد، اولین بار است که به بازار می آید، قیمتی در بازار آزاد برای آن وجود ندارد و حدود رقابت را برای آن نمی توان تعیین کرد.(البته ممکن است درصد رقابت مانند دیگنیتی عادی باشد)

از آنجا که قیمت بازار آزاد  برای دیگنیتی از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای دیگنیتی در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خریددیگنیتی وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 80درصد، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

دیگنیتی در بورس کالا

خرید خودرو از بورس کالا

مقاله پیشنهادی: چگونه از بورس کالا خودرو بخریم

مراحل خریددیگنیتی از بورس کالا

برای خرید خودرودیگنیتی بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید دیگنیتی کنید:

1.احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir

2.ثبت نام در کارگزاری کاریزما

3.ثبت نام در سامانه EBGO

4.خرید خودرو از بورس کالا

 برای کسب اطلاعات بیشتر از مراحل ثبت نام و نحوه خرید در بورس کالا ویدیو زیر را مشاهده کنید:

سایر عرضه های خودرو

برای طرح سوالات و گرفتن مشاوره پیرامون خرید دیگنیتی از بورس کالا با شماره 02141000 تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری کالا خودرو

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;