زمان مطالعه 2دقیقه

سکه سقف تاریخی خود را شکست

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

سکه پس از واکنشی که بارها به سقف تاریخی خود داشت، در نهایت روز گذشته این محدوده را شکست و از آن عبور کرد. آیا این شکست نشان دهنده رشد بیشتر در سکه است یا مجدد به زیر قیمت بازمی‌گردد. در این مقاله سکه طرح جدید را از نظر تکنیکالی بررسی می‌کنیم. 

نوسان در کانال فیبوناچی

سکه پس از اینکه از سقف تاریخی خود فاصله گرفت در کانال 1.27 فیبوناچی قرار گرفت و بارها نسبت به حمایت کانال اول آن واکنش نشان داد و توانست آن را حفظ کند. با عبور سکه از سقف تاریخی خود در میان مدت احتمال رشد تا مقاومت کانال 1.27 وجود دارد که حوالی قیمت 18 میلیون و 500 هزار تومان تا 19 میلیون تومان واقع شده است. اما تداوم رشد یا اصلاح قیمتی به عوامل دیگری بستگی دارد که در تایم فریم های دیگر بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال سکه

شکست مقاومت تاریخی

سکه در قیمت 16 میلیون و 545 هزار تومان مقاومت داشت که در حال حاضر از این مقاومت عبور کرده است. اما نکته ای که وجود دارد این است که برای تداوم صعود تثبیت بالای این مقاومت ضروری است. نکته دیگر مقاومت پیش روی اندیکاتور rsi است که اگر آن را بشکند صعود سکه با احتمال بیشتری همراه خواهد بود اما هنوز این صعود با تردید همراه است. کراس مکدی نیز احتمال حرکت صعودی سکه را بیشتر می‌کند. با این حال مقاومت‌ها و حمایت‌ها را باید در نظر داشت.

مقاله پیشنهادی: اندیکاتور مکدی (MACD) چیست؟

تکنیکال سکه در تایم فریم هفتگی

شرط تداوم صعود، عبور rsi از مقاومت

هرچند در حال حاضر سکه از مقاومت خود عبور کرده است اما در تایم فریم روزانه نیز مشاهده می‌شود که اندیکاتور rsi مانند تایم فریم هفتگی و ماهانه نتوانسته است مقاومت خود را به سمت بالا بشکند. در صورتیکه این شکست اتفاق بیوفتد احتمال صعود بیشتر از اصلاح قیمتی است. در صورت اصلاح قیمتی حمایت کوتاه مدتی 16 میلیون و 200 هزار تومان اولین حمایت سکه خواهد بود. پس از آن 15 میلیون و 700 هزار تومان می‌تواند برای آن حمایت تشکیل دهد. در صورت تداوم رشد سکه تریگر 17 میلیون و 200 هزار تومان بر سر راه است که اگر بتواند از آن عبور کند می‌تواند تا 18 میلیون و 500 هزار تومان در میان مدت رشد کند. 

تکنیکال سکه در تایم فریم روزانه

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین