زمان مطالعه 2دقیقه

واگرایی مثبت در شاخص دارویی

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

گروه دارویی پس از کاهش اخیر خود به محدوده حمایتی مهمی رسیده است. عمده نمادهای این گروه افزایش نرخ داشتند و برخی گزارش های ماهانه خوبی منتشر کردند که پتانسیل آغاز روندی صعودی در اکثر نمادها را بوجود آورده است. در این مقاله پتانسیل رشد یا کاهش بیشتر شاخص دارویی را بررسی می‌کنیم و آن را در تایم فریم های مختلف از نظر تکنیکالی تحلیل می‌کنیم.

شاخص مواد دارویی

حمایت ابر کومو

شاخص این گروه در بلندمدت با حمایت کانال 1.4 فیبوناچی مواجه است. اندیکاتور rsi نیز با حمایت مواجه است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود علاوه بر حمایت فیبو، حمایت ابر کومو را نیز دارد که در صورتیکه بتواند نسبت به آن واکنش نشان دهد می‌تواند از روند نزولی خود خارج شود.

مقاله پیشنهادی: نحوه ترسیم انواع فیبوناچی

تایم فریم ماهانه شاخص دارو.jpg

کانال نزولی

شاخص دارویی از تابستان 99 در کانال نزولی در نوسان بوده و تا کنون نتوانسته از آن خارج شود. در چند وقت اخیر اما چندین بار تلاش کرده است که مقاومت این کانال را که با مقاومت ابر کومو همزمان شده را بشکند و از آن خارج شود اما موفق نشده است. در حال حاضر نیز درون این ابر در نوسان است و به حمایت آن رسیده است که احتمال واکنش نشان دادن نسبت به آن وجود دارد. در صورتیکه بتواند این حمایت را حفظ کند تا حدود 112 هزار واحد احتمال نوسان خواهد داشت. 

تایم فریم هفتگی شاخص دارو.jpg

واگرایی مثبت در شاخص مواد دارویی

این شاخص در تایم فریم روزانه با اندیکاتور rsi واگرایی مثبت تشکیل داده است که احتمال برگشت از این محدوده را افزایش می‌دهد. اندیکاتور MACD در این تایم فری کراس مثبت داشته که این نکته نیز احتمال برگشت از این محدوده حمایتی را افزایش می‌دهد.

تایم فریم روزانه شاخص دارو.jpg

سخن پایانی

به نظر می‌رسد شاخص مواد دارویی می‌تواند حمایت کنونی خود را حفظ کند. در صورتیکه نقدینگی به سمت این گروه بیاید احتمال رشد در کلیت آن وجود دارد. در غیراینصورت حمایت بعدی در 950 هزار واحد است. 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین