زمان مطالعه 4دقیقه

ورود تارا به بورس کالا + نحوه خرید و جزئیات

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

سه شنبه 8 آذرماه 500 دستگاه تارا در 2 مدل دستی و اتوماتیک و 3 رنگ عرضه می شود. از نکات قابل توجه عرضه تارا در بورس کالا، درصد پیش پرداخت سفارش خرید آن است که 100 درصد درنظر گرفته شده است.

براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالای ایران تارا در 2 مدل تارا اتوماتیک به قیمت 379 میلیون تومان و تارا دستی به قیمت 267 میلیون و 800 هزار تومان که تحویل سه ماهه بوده عرضه می شود. براساس مشخصات ارائه شده، هر کد ملی (حقیقی) مجاز به ثبت سفارش بر روی یک دستگاه خودرو می باشد.گفتنی است که قیمت های گفته شده برای رنگ های عرضه شده متفاوت است.

شرایط خرید خودرو تارا در بورس کالا

 خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند. خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به وبسایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیر اقدام کنند.

هزینه های خرید ایران خودرو تارا در بورس کالا

هزینه‌ها شامل بیمه و شماره‌گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ 4 میلیون و 317 هزار تومان به علاوه 12 درصد در مدل دستی و 13% در مدل اتوماتیک بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.

بدیهی است درصورت عدم واریز هزینه‌های فوق حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

شرایط عرضه تارا

تارا را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی تارا در روز سه شنبه 8 آذر 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟

در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو تارا در دو مدل اتوماتیک و دستی به ترتیب 379 میلیون، 267 میلیون و 800 هزار تومان می باشد. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: اعم از مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و ... که به شرح زیر است:

1 )    12 و 13 درصد مالیات بر روی قیمت فروش
2)     حدود 4.713 میلیون تومان ثابت
 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت

خرید تارا در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای تارا در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید تارا وجود دارد.درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 30 درصد، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

تارا در بورس کالا

نهایت رقابتی که می تواند برای خرید تارا در بورس کالا شکل بگیرد ، 40 درصد برای تارا اتوماتیک و 60 درصد برای مدل دستی است. در این درصد رقابت خریداران با قیمتی نزدیک به بازار آزاد اقدام به خرید می کنند:

خرید تارا

 

 مراحل خرید تارا ایرانخودرو از بورس کالا

برای خرید خودرو تارا بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید خودرو تارا کنید:

خرید خودرو بدون قرعه کشی

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

خودرو

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین