زمان مطالعه 6دقیقه

پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری طلا

نویسنده: میثم رحمتی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

سرمایه‌گذاری در طلا از گذشته تاکنون یکی از بهترین و امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در طول تاریخ بوده است.در عصر حاضر نیز سرمایه‌گذاری در طلا همچنان یکی از روش‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و همچنان جذابیت تاریخی خود را حفظ کرده است.صندوق‌های سرمایه گذاری طلا را باید یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در طلا دانست، ماهیت این صندوق‌های سرمایه‌گذاری به نحویی است که افراد با خرید یونیت‌های این صندوق می‌تواند به طور مستقیم از بازار طلا و سکه کسب سود کنند.

در میان تمامی صندوق‌های طلا در یک سال گذشته صندوق سرمایه‌گذاری طلای کهربا با بازدهی 96.77 درصد پربازده‌‍ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در بین تمامی صندوق‌های طلا را رقم زده است.نگاهی به سودآوری کهربا بهترین صندوق طلا در یک سال گذشته نشان می‌دهد که میزان بازدهی صندوق طلای کهربا در یک سال گذشته از بازدهی دلار در یک سال اخیر بیشتر بوده است. در یک سال اخیر بازدهی دلار درصد60.85 درصد و  بازدهی سکه طلا 99.17 درصد بوده و این در صورتی است بازدهی صندوق طلای کهربا در این مقطع به 96.77 درصد رسیده است.

  
صندوق طلای کهربا، پربازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا


صندوق طلای کهربا که از مرداد ماه سال گذشته آغاز به کار کرده است، توانسته گوی سبقت را از تمامی رقبای خود بگیرد و بهترین صندوق طلا در بازه‌های  یک سال و شش ماه گذشته از نظر بازدهی شود. مدیریت حرفه‌ای صندوق طلای کهربا، باعث شده این صندوق در یک سال اخیر بازدهی بیش از 96 درصدی را ثبت کند که نشان‌دهنده یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب در طلا از سوی مدیران این صندوق است. بررسی بازدهی تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا در یک سال گذشته نشان می‌دهد؛ صندوق طلای کهربا با بازدهی 96.77درصد، صندوق طلای عیار با بازدهی 92.6 درصد، صندوق طلای زرافشان امید ایرانیان با بازدهی 91.89 درصد، صندوق طلای زرین آگاه(مثقال) با بازدهی 90.04 درصد، صندوق طلای لوتوس با بازدهی 88.71 درصد و صندوق طلای کیان با بازدهی 85.69 درصد در رده های بعدی پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا قرار گرفته‌اند.

 

کهربا، بهتر از دلار و سکه


همانطور که بیان کردیم صندوق طلای کهربا، بهترین صندوق طلای در یک سال گذشته بوده است اما با بررسی بازارهای موازی متوجه می شویم صندوق طلای کهربا، از بازار های دلار و سکه در یک سال گذشته نیز بهتر عمل کرده است و این نشان‌دهنده مدیریت حرفه‌ای این صندوق است. دلار که در ماه‌های اخیر به شکلی افسار گسیخته رشد کرد و رکوردهای تاریخی خود را پشت سر گذاشته است در یک سال گذشته تاکنون(بازه 12 بهمن 1400 تا 12 بهمن 1401) رشد 60.85 درصدی را ثبت کرده همزمان رشد سکه نیز رقم قابل توجهی بوده است در حقیقت اگر سرمایه‌گذاری قصد سرمایه‌گذاری در بازار طلا را داشته باشد و از افزایش قابل توجه قیمت دلار و سکه و بازدهی مطلوب این دو بازار به شکلی همزمان و به طور مستقیم برخوردار شود می‌تواند صندوق طلای کهربا را خریداری کند. بازدهی یک ساله سکه امامی 98.93 درصد است. سکه بهار آزادی نیز در این بازه بازدهی 91.50 درصد را کسب کرده است. نیم سکه نیز در یک سال اخیر بیش از 112 درصد رشد را تجربه کرده است.ربع سکه هم از رشد قابل توجه در بازار طلا باز نمانده است و با بیشترین رشد در انواع اقلام قابل سرمایه‌گذاری طلا بازدهی 142.52 درصد رشد را در یک ساله اخیر تجربه کرده است.

 

 

صندوق طلای کهربا

صندوق طلا کهربا نوعی از صندوق های سرمایه گذاری کالایی قابل معامله در بورس هستند که سرمایه‌های جمع‌آوری شده از مشتریان را در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌کند. مدیران این صندوق‌ها با پشتوانه پولی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، می‌کوشند بازدهی مناسبی را از سرمایه‌گذاری در بازار سکه و طلا توسط ابزارهای بازار سرمایه کسب کنند و همین موضوع است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاری حرفه‌ای در چنین صندوقی بتواند بازدهی به مراتب بیشتر از بازار طلا را نصیب سرمایه‌گذاران کند.

دارایی های صندوق طلای کهربا چیست؟

دارایی اصلی صندوق طلای کهربا، گواهی های سپرده سکه طلا است و به همین دلیل کاملا با نرخ سکه اقتصاد ایران مرتبط است. حداقل ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ در گواهی سپرده کالایی سکه طلا و حداکثر ۲۰ درصد در اوراق مشتقه مبتنی بر طلا و مابقی در اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود همچنین این صندوق‌ امکان ورود به بازار مشتقه برای پوشش ریسک سکه‌های خریداری شده را نیز دارند.

 

صندوق طلای کهربا مناسب چه افرادی است؟

صندوق طلای کهربا به دلیل اینکه در گواهی سپرده طلا سرمایه گذاری می‌کند، مناسب افرادی است که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در طلا و سکه هستند. مدیر صندوق طلای کهربا تلاش می‌کند با توجه به پیش‌بینی خود از روند طلا در اقتصاد ایران، بهترین استراتژی ممکن را برای مدیریت صندوق طلای کهربا در پیش بگیرد. مدیریت حرفه‌ای باعث شده است که این صندوق پربازده‌ترین صندوق طلا در بین تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا شود و یکی از گزینه‌های مطلوب سرمایه‌گذاری در بازار دلار و سکه در اقتصاد ایران محسوب شود. 

 

مزایای صندوق طلای کهربا


کاهش ریسک

یکی از مزیت‌های مهم صندوق طلای کهربا کاهش ریسک خرید فیزیکی سکه است. یکی از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در بازار طلا تقلبی بودن اقلام خریداری شده و همچنین نگهداری طلا خریداری شده است که صندوق طلای کهربا این ریسک مهم را پوشش داده است.

سرمایه‌گذاری با مبلغ کم

خرید سکه در ایران در سال‌های گذشته نیازمند مبلغ قابل توجهی سرمایه است در ماه‌های اخیر حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید یک سکه طلای به بیش از 20 میلیون تومان رسیده است و همین مساله به خودی خود اهمیت سرمایه‌گذاری با مبالغ کم در طلا را نشان می‌دهد.از طرفی خرید واحدهای صندوق‌های طلا برای برخی از افراد که قصد سرمایه گذاری به شکل کوتاه‌مدت(ماهانه) و با مبلغ کم  در این بازار را دارند راهکار بسیار مطلوبی محسوب می‌شود. صندوق طلای کهربا را می‌توان با حداقل 500 هزار تومان آن را خریداری کرد و با این مبلغ ناچیز سرمایه‌گذار بتواند همپای افرادی که سکه را به شکل کامل یا جز خریداری می‌کنند از نوسانات قیمتی این بازار بهره‌مند شود.

مدیریت حرفه‌ای

با تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر سکه طلا علاوه بر مزایای فوق این امکان به سرمایه‌گذار داده شده است که با ورود به این صندوق‌ها، از نظر و تخصص مدیران حرفه‌ای صندوق در مدیریت ریسک در شرایط مختلف بازار بهره‌مند شود.

 

 

نحوه خرید صندوق طلای کهربا


صندوق طلای کهربا، از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس است که سرمایه گذاران می‌توانند از سامانه‌های آنلاین تمام کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه با جستجوی نماد "کهربا" در این صندوق طلا، سرمایه‌گذاری کنند. 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری کارگزاری کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
بازگشت به وبسایت