زمان مطالعه 3دقیقه

پژو 207 را تا چه قیمتی در بورس کالا بخریم؟

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

دوشنبه 30 آبان ماه در نخستین عرضه خودرو 207 در بورس کالای ایران، 1000 دستگاه پژو 207 عرضه می شود.

پژو 207 را تا چه قیمتی در بورس بخریم؟

خودروی پژو 207 در روز دوشنبه 30 آبان 1401 قرار است در بورس کالا برای عموم عرضه می شود.
با توجه به رقابتی بودن سفارش گذاری و تقاضای بالا در 207، یک پرسش مهم این است که تا چه قیمت رقابت برای خرید این خودرو صرفه اقتصادی خواهد داشت؟
در اطلاعیه منتشر شده، قیمت پایه خودرو پژو 207  187 میلیون و 400 هزار تومان می باشد.
علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه های دیگری  به قیمت های فوق برای خریدار افزوده خواهد شد. این هزینه ها عبارتند از: مالیات و هزینه عوارض، شماره گذاری و بیمه و ... که به شرح زیر است:
1)    13 درصد مالیات بر روی قیمت فروش
2)    حدود 4.713 میلیون تومان ثابت
 با در نظر داشتن این هزینه ها و قیمت این خودرو در بازار آزاد، خرید با قیمت پایه در بورس کالا حاشیه سودی معادل جدول زیر خواهد داشت

خرید پژو 207  در بورس کالا

از آنجا که قیمت بازار آزاد از قیمت بورس کالا فاصله دارد به احتمال زیاد تقاضا برای پژو 207 در قیمت های بالاتر از پایه شکل خواهد گرفت. باتوجه به فاصله قیمتی کارخانه و بازار آزاد، احتمال شکل گیری رقابت برای خرید پژو 207 وجود دارد، درصورت شکل گیری رقابت و افزایش قیمت پایه به میزان 60 درصد، حاشیه سود خریداران به شرح زیر خواهد بود:

لاماری ایما در بورس کالا

نهایت رقابتی که برای خودرو پژو 207 براساس قوانین بورس کالا می تواند شکل بگیرد 100% است. درصورت شکل گیری این رقابت و تقاضا برای پژو 207 بازهم شاهد سود 10 میلیون تومانی نسبت به بازار آزاد هستیم.

خرید لاماری ایما

 

دیگر شرایط خرید پژو 207 در بورس کالا

همچنین خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به وبسایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع‌رسانی می‌شود علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی‌های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌ها اقدام کنند.

 مراحل خرید پژو 207 از بورس کالا

برای خرید خودرو پژو 207 بدون قرعه‌ کشی از بورس کالا ابتدا باید مراحل دریافت کد بورس کالا در کارگزاری کاریزما را طی کرده و سپس اقدام به خرید خودرو پژو 207 کنید:

خرید خودرو بدون قرعه کشی

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

خودرو

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین