زمان مطالعه 2دقیقه

گزارش بررسی مجله Argus منتهی به 17 نوامبر 2022

نویسنده: شرکت سرمایه گذاری کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته
سرمایه گذاری سریع

فقط با 3 کلیک

سرمایه گذاری در کاریزما را تجربه کنید.

* حداقل مبلغ قابل پرداخت 1,100,000 ریال

مجله آرگس چیست؟


نشریه آرگس (Argus) به عنوان یکی از معتبرترین منابع داده های قیمتی و تحلیل بازار فرآورده های نفتی و پتروشیمی است. برای اطلاع از چشم انداز بازار اوره از منظر نشریه آرگوس، نیاز به دریافت جدیدترین و بروزترین نسخه Argus Nitrogen دارید.

موسسه ارگوس

موسسه ارگوس یک موسسه مهم و معتبر در زمینه قیمت گذاری محصولات و خدمات نفت و گاز و محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی میباشد. تغییر قیمت در بازار مواد و محصولات نفتی پتروشیمی و محصولات پالایشگاهی و همچنین ضرورت اطلاع از قیمت های جهانی توسط تولیدکنندگان و بازرگانان اهمیت دسترسی به گزارشات را بسیار کرده است گزارش بررسی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی و همچنین فراورده های پتروشیمی و پالایشگاهی توسط موسسه ارگوس در قالب یک نشریه عرض ارزش والایی برخوردار است. ارزیابی این نشریه ارگوس از قیمت های جهانی میتواند به فعالین این صنعت کمک کننده باشد.

گزارش مجله ارگوس پالایشگاهی و پتروشیمی خلیج از مهم ترین گزارش های این موسسه معتبر جهانی میباشد. خرید این گزارشات با قیمت مناسب توسط ما میتواند به فعالیت شما کمک کند. بوسیله این گزارشات میتواند جدیدترین قیمت های محصولات مختلف نفتی و پتروشیمی و همچنین اخرین تحلیل های این صنعت را مورد بررسی قرار دهید تا در معاملات و معادلات خود دقیق ترین تصمیمات را بگیرید.

گزارش بررسی مجله Argus منتهی به 17 نوامبر 2022

خلاصه بازار: عرضه در بازار زیاد است اما تنها یک خریدار بزرگ وجود دارد

 • قیمت اوره در این هفته دوباره کاهش یافت زیرا فروشندگان عموما برای اینکه فروش خود را تضمین کنند با هرقیمتی محصولات خود را به فروش رساندند.
 • مناقصه خرید هند از نظر قیمتی بین 573-578.77 دلار/تن CFR بود، اما نکته حائز اهمیت این بود که کمترین قیمت توسط یک تولیدکننده تعیین شد و دیگر تاجران و دلالان تعیین کننده قیمت نبودند. 
 • تقاضا در دیگر بازارهای وارداتی کم بود.
 • در اروپا فقط معاملات انگشت شماری صورت گرفت و قیمت‌ها در طی هفته کاهشی بود. بطوریکه بین 585-605 دلار / تن CFR (بدون عوارض گمرکی) معاملاتی انجام شد. در برزیل و ایالات متحده نیز شاهد معاملات مشابهی بودیم اما معاملات بین قیمت‌های 550-555 دلار/تن صورت گرفت.
 • بطور کلی تولیدکنندگان فروش عمده و حجیم خود را برای هند نگه می‌دارند و صف فروش آنها نسبت به آخرین مناقصه بیشتر شده است.

محرکهای بازار

  • خرید هند

  میزان تقاضای قابل توجهی در هند برای محموله‌های ماه دسامبر وجود دارد. به هر حال حجمی که هند می‌خرد زمینه برای تجارت این محصول در چند هفته آینده را فراهم می‌کند.

  • روند نزولی نرخ حمل
  روند نزولی نرخ حمل‌ونقل، قیمت‌های CFR را کاهش می‌دهد و فشردگی اسپرد بین بازارهای مختلف را برای تولیدکنندگان و تاجران را بیشتر می‌کند.برای دریافت فایل کامل این گزارش میتوانید اینجا کلیک کنید.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

جهانی

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
کارت هدیه کاریزما دارید؟