زمان مطالعه 2دقیقه

گزارش بررسی مجله Argus منتهی به 30 جولای 2022

احمد محمدی
نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

مجله آرگس چیست؟


نشریه آرگس (Argus) به عنوان یکی از معتبرترین منابع داده های قیمتی و تحلیل بازار فرآورده های نفتی و پتروشیمی است. برای اطلاع از چشم انداز بازار اوره از منظر نشریه آرگوس، نیاز به دریافت جدیدترین و بروزترین نسخه Argus Nitrogen دارید.

موسسه ارگوس

موسسه ارگوس یک موسسه مهم و معتبر در زمینه قیمت گذاری محصولات و خدمات نفت و گاز و محصولات پتروشیمی و پالایشگاهی میباشد. تغییر قیمت در بازار مواد و محصولات نفتی پتروشیمی و محصولات پالایشگاهی و همچنین ضرورت اطلاع از قیمت های جهانی توسط تولیدکنندگان و بازرگانان اهمیت دسترسی به گزارشات را بسیار کرده است گزارش بررسی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی و همچنین فراورده های پتروشیمی و پالایشگاهی توسط موسسه ارگوس در قالب یک نشریه عرض ارزش والایی برخوردار است. ارزیابی این نشریه ارگوس از قیمت های جهانی میتواند به فعالین این صنعت کمک کننده باشد.

گزارش مجله ارگوس پالایشگاهی و پتروشیمی خلیج از مهم ترین گزارش های این موسسه معتبر جهانی میباشد. خرید این گزارشات با قیمت مناسب توسط ما میتواند به فعالیت شما کمک کند. بوسیله این گزارشات میتواند جدیدترین قیمت های محصولات مختلف نفتی و پتروشیمی و همچنین اخرین تحلیل های این صنعت را مورد بررسی قرار دهید تا در معاملات و معادلات خود دقیق ترین تصمیمات را بگیرید.

گزارش بررسی مجله Argus منتهی به 30جولای 2022

خلاصه بازار: قیمت اوره روندی صعوری به خود گرفت و جهش قیمتی داشت

 • قیمت اوره در بسیاری از هاب‌های کلیدی این هفته بیش از 100 دلار/تن افزایش یافت زیرا تریدرها در بحبحه بحران اروپا فروش‌های استقراضی را پوشش دادند و به طول بازار قوت دادند.
 • اوره گرانول خاورمیانه در طول هفته طی یکسری معاملات اسپات از 493 دلار/تن فوب تا 615 دلار/تن فوب معامله شد. در دریای سیاه، اوره آسیای مرکزی از 450 دلار/تن فوب تا حدود 595 دلار/تن فوب معامله شد. در مصر نیز از 650 دلار/تن فوب آغاز شد و به 765 دلار/تن فوب رسید.
 • اما همه بازارها فعال نبودند. بازار آسیای جنوب شرقی همچنان تمایلی برای خرید حجیم نداشت و خریداران برزیلی نیز واکنشی به این بازار نشان ندادند.
 • قدرت هنوز در حال حاضر با فروشندگان است، درحالیکه برای حفظ بازار به توازن بیشتری نیاز است.

محرکهای بازار

  • قیمت گاز طبیعی در اروپا

  قیمت گاز باعث شده است که بسیاری از کارخانه های اوره در اروپا تعطیل شوند و کارخانه‌های نیترات باقی مانده قیمت ها را به شدت افزایش دهند. هر دو به معنای افزایش قابل توجه خرید اوره از سوی اروپا است.

  • تقاضای تاخیر یافته
  خریداران در بسیاری از بازارها که چه بر اثر جبر بحران (مانند سریلانکا) و یا چه اختیاری(مانند مکزیک)، که خرید خود را به تعویق انداختند، و منجر به افت قیمتی در بازار شدند، اکنون که بازار جهت معکوس به خود گرفته است وارد میدان خرید اوره شده‌اند و به بازار اوره عمق داده‌اند.

برای دریافت فایل کامل این گزارش میتوانید اینجا کلیک کنید.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;