زمان مطالعه 7دقیقه

تحلیل تکنیکال شرانل

احمد محمدی
نویسنده: سیده مریم حسینی
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

همانطور که در مقاله قبل اشاره کردیم شرانل با حمایت خط روند صعودی بلندمدتی مواجه است که در 4 سال گذشته آن را از دست نداده است و در دو سال گذشته دو بار سقف تاریخی خود را شکسته است. 6000 تومان مقاومت این سهم است که نسبت به آن واکنش نشان داده است و اندیکاتور rsi نیز این مقاومت را تایید می‌کند. با تشکیل سقف جدید در تایم فریم ماهانه واگرایی منفی در آن دیده می‌شود که احتمال صعود بیشتر سهم را کمرنگ تر می کند.

 تحلیل تکنیکال شرانل

 

در تایم فریم هفتگی سهم نسبت به مقاومت مشخص شده واکنش نشان داده است و اکنون با حمایت محدوده 5200 مواجه است. واگرایی منفی در این تایم فریم هم دیده می شود که احتمال اصلاح بیشتر را برای سهم به همراه دارد. اندیکاتور rsi نیز روندی نزولی در پیش گرفته است.

 تحلیل تکنیکال شرانل

 

در بررسی تایم فریم روزانه مشاهده میشود که سهم پس از برخورد با مقاومت 6000 تومان سقف دوقلو تشکیل داده است و اگر حمایت 5200 را از دست بدهد پتانسیل اصلاح تا 4000 تومان در بدترین حالت را دارد. Rsi در این تایم فریم حمایت خط روند خود را رو به پایین شکسته است که نکته ای منفی برای سهم است که در صورتیکه سهم نتواند از این محدوده رو بالا برگردد سناریو کاهش بیشتر قوی تر خواهد بود. اما در صورتیکه سهم بتواند از این محدوده به سمت بالا برگردد و از مقاومت 5450 تومان نیز عبور کند، تا 6000 تومان میتواند رشد کند. حمایت های بعدی سهم در صورت از دست دادن حمایت 5200 در 4900 و 4300 خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: تحلیل تکنیکال حسینا

تحلیل تکنیکال شرانل

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;