زمان مطالعه 6دقیقه

تحلیل تکنیکال طلا، نفت و بیت کوین

احمد محمدی
نویسنده: کاریزما
اشتراک گذاری
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

یکی از پارامتر های موثر بر بازار بورس ایران، قیمت های کامودیتی ها، نفت و طلا برای سرمایه گذاران است. در این مقاله قیمت طلا، هربشکه نفت برنت درآخر هم بیت کوین را بررسی خواهیم کرد.

طلا

روند خنثی در بلند مدت

طلا در تایم فریم روزانه درحال نوسان داخل یک کانال خنثی می باشد که در حال حاضر در عبور از میدلاین این کانال ناتوان بوده.دراین تایم فریم مهم ترین محدوده حمایتی در 1835 دلار قرار دارد.

تحلیل طلا

روند کوتاه مدت

طلا در تایم فریم 1 ساعته درحال نوسان داخل یک الگوی مثلث است که با شکست از هر ضلع مثلث، می تواند یک روند جهت دار را آغاز کند. درصورت شکست ضلع بالای مثلث، محتمل ترین هدف 1855 دلار می باشد. ودرصورت شکست ضلع پایین محتمل ترین هدف که حمایت قوی طلا نیز محسوب می شود، 1806 دلار می باشد.

نفت

نفت در تایم فریم روزانه درحال نوسان داخل یک الگوی مثلث است که درحال حاضر بعید است پتانسیل شکست این مثلث وجود داشته باشد.دراندیکاتور ار اس ای نیز شاهد نوسان داخل یک الگوی جمع شونده هستیم.باتوجه به واگرایی منفی ایجاد شده بین کف ها در اندیکاتور و قیمت نفت، احتمال برگشت تا محدوده 110 دلار بالاست.

روند کوتاه مدت

نفت در تایم فریم 1 ساعته درحال نوسان بین 2 خط روند صعودی است که پیش بینی از روند کوتاه مدت در چارت مشخص شده است.

مهم ترین مقاومت در نفت برنت، محدوده 114 دلار است.

 

هم چنین خوانید: تحلیل تکنیکال شرانل

بیت کوین

پس از ورود بیت کوین به کانال صعودی و شکست سقف آن در تایم فریم هفتگی، روند غالب پیش فرض در بیت کوین نزولی است. مهم ترین محدوده حمایتی، 17500 دلار بوده که شکست آن یک موج نزولی قوی را ایجاد خواهد کرد. در اندیکاتور ار اس ای نیز شاهد شکست ضلع پایینی مثلث و حمایت اندیکاتور هستیم که شرایط نزولی را تمدید خواهد کرد.

روند کوتاه مدت

بیت کوین در تایم فریم یک ساعته در یک الگوی مثلث درحال نوسان است که درصورت شکست ضلع بالا می تواند تا 23000 دلار رشد داشته باشد. درصورتی که ضلع پایین این مثلث شکسته شود، احتمال نزول قیمت تا محدوده 13000 دلار بوجود دارد.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;