همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بیت کوین بیشتر اصلاح میکند؟

تاریخ انتشار : 1400/6/20 12:07:31 تعداد بازدید : 233 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

از زمانی که رمز ارزها مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت، بیت کوین به دلیل قدمت بیشتر نسبت به بقیه، بیشتر مورد توجه قرار میگرفت و حجم معاملات آن عمده معاملات را در بر میگرفت. هر چند با گذشت زمان، باقی رمز ارزها مورد توجه قرار گرفتند ولی همچنان شاهد این هستیم که بیت کوین به عنوان لیدر بازار رمز ارزها عمل میکند. بنابراین دانستن روند این رمزارز میتواند به تحلیل کلی بازار کمک کند. در این گزارش قصد داریم وضعیت بیت کوین را از لحاظ تکنیکالی بررسی کنیم. 

بیت کوین در وضعیت اصلاح

برای بررسی بهتر بیت از تایم فریم بالاتر یعنی هفتگی شروع به تحلیل میکنیم. در این تایم فریم همانطور که مشاهده میکنید بیت کوین خط روند صعودی بلند مدت خودش را از دست داده و زیر این خط روند نوسان میکند. با تشکیل یک الگوی اصلاحی شاهد این بودیم که بیت کوین توانست به نزدیکی این خط روند صعودی برگردد و سقف جدیدی را ثبت کند ولی نتوانست آن را تصاحب کند. به همین دلیل وارد روند اصلاحی از محدوده های 62 هزار دلار شد. این اصلاح یکبار تا محدوده 30 هزار دلار اتفاق افتاد و با برگشت موقت، دوباره شاهد ادامه روند اصلاحی هستیم . همانطور که مشاهده میکنید در تایم فریم هفتگی، خط روند صعودی میان مدت هم از دست رفته و با پولبک به این خط روند شکسته شده به نظر میرسد اصلاح بیشتر منتظر بیت کوین باشد. اما برای تحلیل بیشتر به تایم فریم روزانه توجه میکنیم

تحلیل تکنیکال بیت کوین

حمایت بعدی بیت کوین کجاست؟

در تایم فریم روزانه همانطور که مشاهده میکنید خط روند صعودی از دست رفته و به عنوان مقاومت همچنان عمل میکند. در این تایم فریم بعد از برخورد به مقاومت 55 هزار دلار شاهد اصلاح تا محدوده حمایتی 42 هزار دلار هستیم و این محدوده اولین محدوده حمایتی مهم است که به نظر میرسد فعلا بیت کوین قصد شکستن این محدوده را ندارد. اما با توجه به تحلیل تایم فریم بالاتر به نظر میرسد این حمایت شکسته شود و به سمت کانال 30 هزار دلاری حرکت کند. هر چند فعلا انتظار حرکت بین محدوده رنج 45 تا 55 هزار دلار وجود دارد و سپس شکستن محدوده حمایتی. برای لغو شدن این تحلیل، بیت کوین باید محدوده 55 هزار دلار را بشکند. 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

refresh icon

اشتراک با دوستان