همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

اصلاح موقت یا ریزش دلار؟

تاریخ انتشار : 1400/7/20 16:24:23 تعداد بازدید : 133 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

دلار در تایم فریم ماهانه بر روی خط روند بلند مدت صعودی حرکت میکند که از اردیبهشت حول این روند نوسان دارد. این ارز از مهر ماه سال 99 واحد یک کانال نزولی شده که اکنون به سقف این کانال نزدیک شده و مقاومت مهمی را برای دلار ایجاده کرده است. به نظر میرسد دلار وارد روند نزولی شده و در این تایم فریم اولین نقطه حمایتی محدوده 20000 تا 21900 تومان است. در بررسی RSI نیز مقاومت مهمی وجود دارد که این اندیکاتور به آن نزدیک شده و در حال نوسان در این محدوده است. در صورتیکه نتواند مقاومت را رو به بالا بشکند احتمال ریزش دلار تا قیمت های پایین تر وجود دارد.

 تکنیکال دلار

 

در تایم فریم هفتگی روند نزولی نیز قابل مشاهده است. سهم خط روند صعودی بلند مدت را رو به پایین شکسته بود و با یک برگشت تا قیمت 28400 تومان، اکنون به سمت اولین حمایت خود که حوالی 26 هزار تومان قرار دارد در حرکت است. حمایت مهم دیگر در قیمت 24 هزار تومان است که خط حمایت 38 درصد فیبو است. اندک واگرایی نیز بر روی نمودار قیمتی و rsi نیز مشاهده میشود.

تکنیکال دلار 

 

در تایم فریم روزانه سهم از روند صعودی کوتاه مدت خود خارج شده و با اولین حمایت خود مواجه است. اندیکاتور rsi خط حمایت خود را شکسته و به زیر آن کشیده شده و به نظر میرسد به روند نزولی خود ادامه دهد. در صورتیکه این روند کاهش ادامه پیدا کند و حمایت خود را بشکند احتمال ریزش تا 26 هزار تومان که اولین حمایت است وجود دارد.

تکنیکال دلار

لطفا نظرات خود را راجع به این مقاله بیان کنید.
refresh icon

اشتراک با دوستان