همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تحلیل تکنیکال ملت

تاریخ انتشار : 1400/7/27 15:56:09 تعداد بازدید : 136 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

سهم ملت در تایم فریم ماهانه در روند نزولی قرار دارد و به کف کانال صعودی بلند مدت خود برخورد کرده است و در حال نوسان است. به نظر میرسد خط حمایت مهمی در قیمت 109 تومان وجود داشته باشد. (قیمت سهم در حال حاضر 124 تومان است) اندیکاتور rsi نیز نشان میدهد که در محدوده حمایتی مهمی در حال نوسان است. نکته مهم این است که واگرایی مهمی در این سهم مشاهده میشود که احتمال صعودی شدن روند را افزایش میدهد.

 تحلیل تکنیکال ملت

در بررسی تایم فریم هفتگی سهم مشاهده میشود که نمودار با حمایت مهمی در قیمت 100 تومان مواجه است. اندیکاتور rsi نیز به نظر میرسد که مقاومت خود را شکسته باشد و به سمت بالا همچنان در حرکت است. واگرایی گفته شده نیز در این تایم فریم قابل تشخیص است و صعود نمودار را محتمل میکند. مقاومت مهمی در حدود قیمتی 150 تومان برای سهم وجود خواهد داشت.

 تحلیل تکنیکال ملت

در تایم فریم روزانه نیز واگرایی که پیشتر گفته شد وجود دارد. همچنین در این تایم فریم مشاهده میشود که شکستی در خط حمایتی اتفاق افتاده که معتبر نبوده و سهم مجددا به بالای این خط حرکت کرده است. اندیکاتور rsi نیز توانسته مقاومت خود را بشکند و به حرکت صعود خود ادامه بدهد. اولین مقاومت در این سهم به نظر میرسد در محدوده قیمتی 155 تا 160 تومان باشد.

 تحلیل تکنیکال ملت

 

refresh icon

اشتراک با دوستان