همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تحلیل تکنیکال شاخص غذایی

تاریخ انتشار : 1400/7/28 13:48:42 تعداد بازدید : 164 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

شاخص صنعت غذایی به جز قند و شکر در تایم فریم ماهانه پس از برخورد به سقف کانال صعودی بلند مدت خود روند نزولی را از تیر ماه سال قبل آغاز کرد. در حال حاضر شاخص توانسته خط مقاومت نزولی را بشکند و دو کندل بالای این خط ثبت کند. اندیکاتور rsi نیز نشان میدهد که میان یک محدوده حمایتی و مقاومتی مهمی در حال نوسان است. در صورتیکه بتواند خط مقاومتی خود را بشکند میتوان انتظار افزایش در این شاخص را داشت.

تحلیل تکنیکال شاخص غذایی 

 

بررسی روند هفتگی نیز نشان میدهد شاخص پس از شکستن روند نزولی میان مدتی خود، به آن پولبک زده و با حمایت این روند مواجه است. اندک واگرایی نیز قبل از ریزش چند هفته اخیر این شاخص نیز مشاهده شده بود که میتوانست سیگنالی برای خروج موقت باشد. در حال حاضر شاخص صنعت غذایی علاوه بر حمایت خط روند نزولی با حمایت استاتیک مهمی نیز درگیر است. اگر شاخص غذایی نسبت به خطوط حمایتی واکنش نشان دهد و به سمت بالا حرکت کند احتمالا تا مقدار 61 هزار و 226 واحد افزایش خواهد یافت که بازدهی 23 درصدی به همراه خواهد داشت.

 تحلیل تکنیکال شاخص غذایی

 

در تایم فریم روزانه پولبک این شاخص بهتر شکل گرفته و اکنون خط روند صعودی کوتاه مدت تر خود را نیز شکسته است و با مقاومت بسیار مهمی در مقدار 53 هزار و 536 واحد رو به روست. اندیکاتور rsi نیز نشان میدهد که مقاومت مهمی شکسته شده است اما اینکه همچنان به روند خود ادامه خواهد داد یا خیر معلوم نیست. به نظر میرسد میبایست صبر کرد که این شاخص بتواند مقاومت های خود را بشکند تا بتوان در مورد صعود یا نزول بیشتر آن نظر داد.

تحلیل تکنیکال شاخص غذایی

refresh icon

اشتراک با دوستان