همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/8/30 14:41:24 تعداد بازدید : 133 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

نمادهای غپینو، غسالم و بموتو از جمله نمادهایی هستند که در روز معاملاتی گذشته بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند و مورد توجه بازار قرار گرفتند. در این مقاله هر سه نماد را از نظر تکنیکالی مورد بررسی قرار میدهیم.

 

غپینو

نماد شرکت پارس مینو در تایم فریم هفتگی در کانال های صعودی در حال نوسان بوده و پس از ورود مجدد به زیر خط 1 کانال فیبوناچی با حمایت 355 تومان مواجه شد و مجدد در حال صعود است. اندیکاتور rsi نیز از روند نزولی میان مدتی خود خارج شد و مقاومت مهمی را پیش رو دارد که در صورتیکه این مقاومت را نیز به سمت بالا بشکند میتواند به کانال های بالایی نفوذ کند. اولین مقاومت مهم سهم در قیمت 415 تومان واقع شده است. سیگنال مهمی که احتمال بیشتری برای صعود سهم میدهد واگرایی مثبت بلندمدتی است که این نماد با rsi داده است.

 

غپینو در تایم فریم روزانه از روند نزولی میان مدتی خود خارج شده و به آن پولبک زده است و سپس از روند نزولی کوتاه مدتی نیز خارج شد و به سمت بالا در حرکت است. اولین مقاومت سهم در قیمت 415 تومان واقع شده است. rsi نیز به سمت مقاومت خط روند نزولی خود در حرکت است که در صورت شکستن این مقاومت میتوان انتظار صعود تا قیمت 510 توما را داشت.

 

غسالم

در تایم فریم هفتگی نماد از روند نزولی خود خارج شده، به آن پولبک زده و مقاومت 316 تومانی را شکسته است. مقاومت بعدی سهم در قیمت 371 تومان واقع شده است و واگرایی مثبتی نیز بین rsi و نمودار قیمتی مشاهده شد که رشد اخیر سهم این واگرایی را تایید کرد. rsi پس از اینکه از روند نزولی خارج شد در حال نوسان است که میتوان انتظار داشت پس از دوره ای رشد این سهم وارد فاز نوسانی شده باشد.

 

سهم در تایم فریم روزانه با مقاومت مهمی مواج است که rsi نیز آن را تایید میکند. باید منتظر بود تا سهم بالای این مقاومت تبیت شود.

 

بموتو

این سهم سقف تاریخی خود را که در تیر ماه سال 99 به ثبت رسید را شکست و از پولبک به این سقف، مجدد در حال صعود است. rsi نیز روند نزولی خود را شکسته و پس از واکنش نسبت به حمایت خود به سمت بالا در حرکت است.

 

سهم در تایم فریم روزانه روند نزولی کوتاه مدتی خود را شکسته و به آن پولبک زده و مجدد در حال صعود است. پس از عبور از مقاومت 8230 تومان میتواند تا 9290 تومان صعود کند.

refresh icon

اشتراک با دوستان