همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/9/1 13:57:15 تعداد بازدید : 173 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

سه نماد تاپیکو، فولاد و زاگرس از جمله نمادهایی بودند که در معاملات روز گذشته با بیشترین اقبال سهامداران حقیقی مواجه بودند و خالص ورود پول حقیقی داشتند. در این مقاله از نظر تکنیکالی آنها را بررسی میکنیم.

 

تاپیکو

این نماد در تایم فریم هفتگی با خط 4.6 کانال فیبوناچی درگیر است و یک کندل بالای این خط ثبت کرده است. همچنین حمایت کف کانال صعودی را نیز دارد. محدوده مقاومتی مهمی در قیمت های 1520 تا 1560 تومان را در پیش دارد که در صورت عبور از این مقاومت میتواند تا مقادیر بالاتر صعود کند. اندیکاتور rsi از سقف الگوی مثلث خارج شده و به نظر میرسد امکان صعود آن وجود دارد. بررسی تایم فریم روزانه اطلاعات بهتری به ما میدهد.

 تاپیکو

تاپیکو در تایم فریم روزانه با مقاومت سقف الگوی مثلث درگیر است. rsi توانسته از کانال نزولی خود خارج شود و مقاومت مهمی را در پیش دارد. در صورت صعود سهم تا 1950 تومان رشد خواهد کرد. هنوز سیگنالی مبنی بر تایید این صعود دیده نمیشود.

 تاپیکو

فولاد

این سهم که در کانال 1 فیبو در حال نوسان بود با شکستن خط 0.5 و پولبک به آن وارد کانال افقی شده است. اگر پولبک به این خط ادامه داشته باشد احتمال ریزش سهم وجود دارد. حمایت 990 تومان اولین حمایت سهم خواهد بود. rsi نیز با حمایت بلند مدت مواجه است.

 فولاد

سهم در تایم فریم روزانه در یک کانال صعودی در حال نوسان است که به کف کانال برخورد کرده است و همزمان نسبت به حمایت 1060 تومان واکنش نشان داده و برگشته است. اولین مقاومت سهم در قیمت 1250 تومان است. اگر rsi هم مقاومت خود را بشکند احتمال صعود سهم تا اولین مقاومت وجود دارد.

 فولاد

این مقاله را بخوانید: بررسی سه نماد برتر روز شنبه 30 آبان

زاگرس

این سهم به صورت مداوم در حال صعود است و در مقاطعی اطلاح داشته اما همچنان به صعود خود ادامه داده است. اکنون با کف کانال 2 فیبو درگیر است و حمایت خط روند صعودی را نیز دارد. rsi هم این حمایت را تایید کرده و مقاومت خط روند نزولی را دارد. در صورت شکست این خط میتوان بازدهی مناسبی را در تایم فریم هفتگی برایش متصور شد.

 زاگرس

در تایم فریم روزانه سهم با مقاومت مهمی مواجه است که rsi هم آن را تایید میکند. واگرایی مثبتی نیز دیده میشود که اگر تایید شود تا 27300 را به راحتی صعود میکند و در صورت شکست این مقاومت تا 29700 تومان نیز پیش خواهد رفت. اگر واگرایی تایید نشود میتواند پولبک باشد که سناریو تغییر میکند و ادامه اصلاح خواهد بود. برای تایید میبایست چند روزی صبر کرد تا الگو تایید شود و سهم مقاومت ها را بشکند. اولین حمایت در 23300 تومان است.

زاگرس

refresh icon

اشتراک با دوستان