همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/9/2 15:51:08 تعداد بازدید : 81 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

بازار روز گذشته با اقبال سهامداران از برخی سهم ها به پایان رسید. سه نماد از مجموع سهامی که در روز معاملاتی گذشته مورد توجه حقیقی های بازار قرار گرفتند را در این مقاله از نظر تکنیکالی بررسی میکنیم که شامل شستا، شکلر و ذوب هستند.

 

شستا

این نماد در تایم فریم هفتگی پس از ریزش وارد کانال صعودی شده است و به کف کانال برخورد کرده و به حمایت 1000 تومان نیز واکنش نشان داده و برگشته است. اندیکاتور rsi از روند نزولی خارج شده، به آن پولبک زده اما هنوز مقاومتش را نشکسته و نمی توان به طور قطع گفت که به صعود خود ادامه میدهد.

 

 

در تایم فریم روزانه سهم پس از اینکه با حمایت خوبی رو به بالا برگشت، اکنون با مقاومت 12500 تا 12700 مواجه است. rsi هنوز مقاومت خط روند نزولی خود را نشکسته است. اولین حمایت سهم نیز در قیمت 1050 تومان است.

 

 

شکلر

سهم در تایم فریم هفتگی روند صعودی میان مدتی خود را رو به پایین شکسته و مجدد در حال برگشت به این خط است. مقاومت 3600 تومان اولین مقاومت سهم است و اگر پولبک اتفاق نیوفتد مقاومت بعدی خط روند صعودی خواهد بود. سناریو دوم وقوع پولبک است که سهم تا اولین حمایت که در قیمت 2400 باشد افت خواهد کرد.

 

 

شکلر در تایم فریم روزانه پس از شکست حمایت روند صعودی، به کاهش ادامه داده اما به نظر میرسد از روند نزولی کوتاه مدتی خارج شده و به آن پولبک زده است. حمایت 2900 فیبو اولین حمایت سهم است. در حال حاظر سهم به مقاومت 3540 تومان در حال نزدیک شدن است و اگر بتواند از آن عبور کند تا مقاومت خط روند پیش خواهد رفت. هنوز نمیتوان با قطعیت نظر داد که سهم به صعود ادامه میدهد یا کاهش میابد.

 

 

ذوب

نماد ذوب در تایم فریم هفتگی پس از خروج از روند صعودی وارد کانال نزولی شده است و با حمایت 346 تومان مواجه است. rsi خط روند نزولی خود را شکسته و به حمایت واکنش نشان داده است.

 

 

در تایم فریم روزانه مشاهده میشود که سهم با حمایت روند صعودی بلند مدت مواجه است. درصدد شکستن خط روند نزولی است و اندیکاتور rsi نیز پس از شکستن روند نزولی وارد کانال افقی شده است. احتمال نوسانی شدن سهم برای مدتی وجود دارد. 

refresh icon

اشتراک با دوستان