همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

رشد 1900واحدی شاخص

تاریخ انتشار : 1400/10/21 16:15:17 تعداد بازدید : 97 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : گلشن بابادی

بازار امروز در حالی آغاز به کار کرد که شاخص در نیم ساعت ابتدای بازار با رشد قابل توجه خود سطح یک میلیون و 338هزار واحدی را نیز لمس کرد اما سپس با افت مواجه شد و در نهایت با رشد 1984واحدی خود به سطح یک میلیون و 334هزار واحد رسید.شاخص هم‌وزن نیز مسیر مشابه‌ای را پشت سر گذاشت و با رشد تقریبا1300واحدی خود بر سطح 353هزار و 409واحدی متوقف شد. در بازار امروز مبلغ 160 میلیارد تومان خروج حقیقی از بازار را شاهد بودیم.

کلیت بازار 21دی:

نگاهی به آمار و ارقام کلی بازار امروز به ما نشان می‌دهد که در بازار (21دی) نمادهای فارس، فولاد و خودرو بیشترین اثرگذاری را بر شاخص اعمال کردند.در معاملات امروز شاهد بیشترین خالص ورود نقدینگی حقیقی در گروه‌های واسطه‌گری مالی، ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی و کاشی وسرامیک  و بیشترین ورود پول حقوقی را نیز در گروه‌های فلزات اساسی، خودرو و پتروشیمی شاهد بودیم. سه نماد فالوم، خکاوه و وبملت بیشترین ورود پول حقیقی؛ فملی، میدکو و وبصادر نیز بیشترین ورود پول حقوقی را در بازار امروز به خود اختصاص دادند.بیشترین تقاضا در بازار امروز برای نمادهای افران، پارند وکمند رقم خورد و بیشترین عرضه را نیز در نمادهای غدشت، وسخوز و یاقوت شاهد بودیم.

2466میلیارد تومان ارزش معاملات خرد امروز

ارزش کل معاملات امروز بازار نیز به 5813رقم میلیارد تومان رسید که از این میزان 2466میلیارد تومان را معاملات خرد سهام و حق تقدم و صندوق های قابل معامله سهامی شامل شده است.42درصد از کل ارزش معاملات بازار مربوط به معاملات خرد بود.در بازار امروز350 نماد منفی و 274نماد مثبت وجود داشت. در معاملات امروز تا این لحظه در بخش خرید، 80درصد خریدها توسط حقیقی‌ها و 20 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شده است همچنین در بخش فروش 86 درصد فروش‌ها توسط حقیقی‌ها و14درصد توسط حقوقی‌ها انجام شده است.

از بازارهای موازی چه خبر؟

 

در بورس کالا چه گذشت؟

در معاملات امروز بورس کالا تا لحظه تنظیم این گزارش 105میلیارد و 715میلیون تومان ارزش معاملات آتی است و به علاوه ارزش قراردادهای گواهی سپرده کالایی نیز به 40میلیارد 952میلیون تومان رسیده است.

اخبار مهم اقتصاد و بازار سرمایه:

بانک مرکزی در راستای اجرای عملیات بازار باز ، اقدام به انتشار اوراق به ارزش ۷۵ هزار میلیارد تومان در قالب توافق بازخرید با سررسید ۷ روزه و نرخ سود ۱۹.۳ درصد کرد .

طبق گزارش ایمیدرو، ۹ شرکت بزرگ بورسی و غیر بورسی در آذر و ۹ ماهه بالغ بر ۳.۰۲ هزار و ۲۸.۶ میلیون تن گندله تولید کردند که با رشد ۱۷ و ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد.

بانک جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد اقتصاد ایران پس از یک دهه رشد اقتصادی ناچیز (بازه زمانی میان سال های 2011 تا 2020)، به تدریج در حال بهبود است.

قوامی، معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تلاش دولت این بوده است که بودجه را بدون کسری ببندد، گفت: احتمالا حدود ۳۰۰هزار میلیارد تومان کسری تراز عملیاتی خواهیم داشت.

عسگری رئیس سابق سازمان صدا و سیما به عنوان مدیرعامل جدید هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس منصوب شد که با ارزش روز بازار ۲۹۳ هزار میلیارد تومانی، بزرگترین شرکت بورسی محسوب می شود.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با معاون سلطان عمان با تشریح آخرین تحولات مرتبط با گفتگوهای وین، بر نگاه کشورمان به ابتکارات عملی و سازنده طرفهای این گفتگو در عمل تاکید کرد و حسن نیت و جدیت کشورمان در رسیدن به توافق خوب را مورد تصریح قرار داد.

امیر عبداللهیان: توافق چهار جانبه بین ایران، عمان ترکمنستان و ازبکستان در دستور کار است.

سخنگوی وزارت خارجه: وزیر خارجه آخر هفته عازم چین است که دستور کار متنوعی دارد. همچنین رئیس‌جمهور ونزوئلا به تهران می‌آید.

خطیب‌زاده: در وین هیچ توافق موقتی انجام نمی‌شود./به مذاکرات نه خوش‌بینیم نه بدبین؛ بر اساس واقعیات مذاکره می‌کنیم./ رایزنی‌ها با عربستان مربوط به امروز نیست و از زمان برجام و درون هواپیما و تلفنی و ... صورت گرفت و اساسا ایران موضوعیتی را برای این قائل نیست.

دیروز خبری در رسانه‌ها منعکس شد که می‌گفت تغییر قوانین مالکیت و اقامت در ترکیه یکی از دردسرهای جدید ایرانی‌ها برای خریدوفروش مسکن در ترکیه است. این موضوع با پیگیری‌های بورسان تکذیب شد.

سخنگوی گمرک: ارزش تجارت کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل ۲۵ درصد از لحاظ ارزش رشد داشته است.

نمای بازار

refresh icon

اشتراک با دوستان