همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/10/22 12:17:54 تعداد بازدید : 180 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

سه نماد ونیرو، آریا و زاگرس از جمله نمادهایی بودند که در معاملات روز سه شنبه 21 دی با ورود پول حقیقی مواجه بودند که آنها را در این مقاله از نظر تکنیکالی بررسی میکنیم.

مقاومت روند ونیرو

این نماد در کانال های فیبوناچی نوسان میکند که به حمایت کانال 1 برخورد کرد و پس از آن با واگرایی مثبتی که در این نماد دیده شد رشد کرد و در حال حاضر با مقاومت روند نزولی بلند مدتی خود برخورد کرده است. این مقاومت را اندیکاتور rsi هم به خوبی نمایش میدهد که شکست و عبور از این مقاومت به معنار رشد و صعود بیشتر سهم است. حجم معاملات در این نماد خوب است.

 در تایم فریم روزانه سهم پس از رشد چند روزه نسبت به مقاومت خود واکنش نشان داده و برگشته و مجددا برای شکست این مقاومت، حرکت رو به بالا داشته است. در صورت شکست مقاومت اولین تارگت در قیمت 290 تومان خواهد بود. در صورت اصلاح هم اولین حمایت در قیمت 180 تومان خواهد بود.

 

 

باکس نوسانی آریا

آریا پس از اینکه روند صعودی خود را رو به پایین شکست همچنان در باکس نوسانی مشخص شده به سر میبرد. محدوده 10 هزار تومان تا 12500 محدوده مهمی برای این نماد است. rsi همچنان نزولی است و با حمایت مهمی مواجه است. در صورت از دست رفتن حمایت 10 هزار تومان، حمایت کوتاه مدت بعدی در 9500 واقع شده که خط 0.38 فیبوناچی است.

 

 

زاگرس

این نماد که مهر امسال ریزش سنگینی داشت و در حال حاضر حمایت کانال 1.76 فیبو و حمایت روند صعودی بلندمدت را همزمان دارد. در صورتیکه طی دو هفته آینده کف جدید تشکیل دهد و به سمت بالا برگرد شاید بتوان گفت واگرایی مثبت تشکیل شده اما برای این تحلیل هنوز زود است و نیاز به زمان دارد. چیزی که مشخص است این است که rsi حمایتش را از دست داده و اگر به سمت آن برنگردد نمودار قیمتی هم نمیتواند حمایت خود را حفظ کند.

 

 

در تایم فریم روزانه اما به نظر میرسد که سهم و rsi حمایت خود را حفظ کرده اند. در صورتیکه این روند حفظ شود شاید رشد کوتاه مدتی در سهم اتفاق بیوفتد. اگر بالای این مقاومت تثبیت شود (حمایت 19800 تومان) مقاومت بعدی در قیمت 22300 تومان خواهد بود. اگر حمایت از دست برود اولین حمایت بعدی در 18 هزار تومان خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: بررسی سه نماد برتر روز دوشنبه 20 دی

refresh icon

اشتراک با دوستان