همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/11/3 12:28:32 تعداد بازدید : 315 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

سه نماد جم پیلن، بترانس و شکربن از جمله نمادهایی بودند که در معاملات روز شنبه 2 بهمن با ورود پول حقیقی مواجه بودند که آنها را در این مقاله از نظر تکنیکالی بررسی میکنیم.

جم پیلن

این نماد از گروه پتروشیمی مانند اکثر نمادهای این صنعت توانسته سقف تاریخی خود در سال 99 را بشکند و بالای آن تثبیت شود. پس از اینکه اندیکاتور  rsi  وارد کانال نزولی میان مدتی شد سهم هم بین حدود قیمتی 10800 تا 13300 نوسان داشت. در تایم فریم روزانه مقاومت 12500 برای این سهم مقاومت مهمی محسوب میشود و سهم پس از واگرایی مثبتی که با اندیکاتور rsi تشکیل داد به سمت آن حرکت کرده است.

 با توجه به اینکه rsi هنوز سقف کانال خود را نشکسته است نمیتوان گفت مقاومت 12500 هم به قطع شکسته خواهد شد و اگر هم این اتفاق بیوفتد لازمه تثبیت بالای این محدوده خروج rsi از کانال نزولی است. به احتمال زیاد سهم در چند روز آینده نوسانی باشد و متعادل باشد. اگر حجم معاملات در روزهای آتی قابل توجه باشد احتمال صعود سهم افزایش میابد. اولین حمایت سهم در صورت اصلاح در 10800 و پس از آن حمایت روند صعودی بلندمدتی خواهد بود.

 

 

بترانس

این سهم هم در تایم فریم روزانه مورد بررسی قرار گرفته است. بترانس پس از شکست روند صعودی بلندمدتی حدودا 15 درصد ریزش داشت و اکنون به حمایت 156 تومان نزدیک شده است. rsi نیز حمایت خود را از دست داده که موید شکست حمایت سهم است. اگر این حمایت ضعیف از دست برود که احتمال آن میرود، حمایت 143 تومان حمایت معتبری برای این سهم است که بر روی خط 0.62 فیبوناچی قرار گرفته است. هنوز سیگنالی مبنی بر صعود سهم دیده نمیشود و اگر این اتفاق بیوفتد اولین تارگت قیمتی در حدود 190 خواهد بود. یک سناریو هم این است که نمودار قیمتی با برگشت به سمت بالا به خط روند پولبک بزند که در این صورت اصلاح مجدد سهم تا 143 تومان دور از انتظار نخواهد بود.

 

 

شکربن

سهم در تایم فریم هفتگی در کانال صعودی میان مدتی نوسان میکند. rsi نیز با حمایت مواجه است که تایید کننده حمایت نمودار قیمتی سهم در 0.78 فیبو و حمایت کف کانال صعودی است. به نظر میرسد در این تایم فریم هم واگرایی مثبت دیده میشود که احتمال صعود سهم را افزایش میدهد. اگر مقاومت 8460 تومان شکسته شود، احتمال صعود تا 9300 هم وجود خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی: بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه چهارشنبه 29 دی

refresh icon

اشتراک با دوستان