همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1400/11/4 10:58:19 تعداد بازدید : 348 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

سه نماد مادیرا، غبهنوش و وصنعت از جمله نمادهایی بودند که در معاملات روز یکشنبه 3 بهمن با ورود پول حقیقی مواجه بودند که آنها را در این مقاله از نظر تکنیکالی بررسی میکنیم.

مادیرا

این نماد در تایم فریم روزانه کف کانال نزولی بلندمدتی خود را شکسته و حمایت آن را از دست داده است. در میان مدت هم در کانال نزولی نوسان میکند که با وجود ادامه دار بودن اصلاح و از دست دادن حمایت 400 تومان تا 366 تومان امکان اصلاح بیشتر خواهد داشت. با توجه به اینکه اندیکاتور rsi هم حمایت خودش را از دست داده است بنابراین احتمال این سناریو بیشتر خواهد بود. در صورت برگشت به سمت بالا اما اولین تارگت در قیمت 450 تومان است.

 

 

غبهنوش

این نماد در کانال 2 فیبوناچی نوسان میکند و به حمایت کانال اول نزدیک شده است. حمایت 4800 برای این سهم حمایت معبتری است که چندین بار نسبت به آن واکنش نشان داده و اندیکاتور rsi نیز آن را تایید میکند. اگر rsi و نمودار قیمتی بتوانند حمایت خودشان را در تایم فریم هفتگی حفظ کنند احتمالا یک صعود دیگر تا حوالی مقاومت 6300 داشته باشد و پس از آن نیاز به تحلیل وجود دارد. اما اگر این حمایت از دست برود احتمال اصلاح تا 4000 تومان نیز وجود دارد.

 

 

اندیکاتور rsi در تایم فریم روزانه ضلع پایینی الگوی مثلت را شکسته و حمایتش را از دست داده و به آن پولبک زده که این اتفاق احتمال اصلاح سهم را بیشتر میکند. در صورت از دست دادن حمایت 4750 تومان حمایت بعدی کف کانال نزولی میان مدتی سهم است که در قیمت 4200 تومان واقع شده است. اگر این حمایت نیز از دست برود تا 3700 امکان اصلاح خواهد داشت.

 

 

وصنعت

سهم در تایم فریم هفتگی با حمایت استاتیک 550 و حمایت روند صعودی میان مدتی درگیر است.  اندیکاتور rsi هم در کانال نزولی نوسان میکند. در صورتیکه سهم حمایت خود را از دست بدهد و بیشتر اصلاح کند احتمال کاهش قیمتی تا 430 تومان هم وجود خواهد داشت. در صورت رشد سهم اولین تارگت قیمتی در 680 تومان است.

 

 

در تایم فریم روزانه اندیکاتور rsi با حمایت معتبر بلندمدتی درگیر است که اگر این حمایت را از دست بدهد سناریو اصلاح سهم تقویت میشود. همانطور که گفته شد حمایت های سهم در قیمتهای 480 و 430 تومان است. هنوز سیگنالی مبنی بر صعود سهم دیده نمیشود اما برای این اتفاق نیاز است که طی یکی دو روز آینده سهم کف جدیدی تشکیل دهد که واگرایی مثبت تشکیل شود. در صورت رشد سهم 680 تومان اولین مقاومت خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: بررسی سه نماد برتر بازار سرمایه شنبه 2 بهمن

refresh icon

اشتراک با دوستان