همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تحلیل تکنیکال شاخص هم وزن و کل

تاریخ انتشار : 1401/2/21 13:18:00 تعداد بازدید : 253 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : حمید گروسی‌ها

بازار امروز یکی از سبزترین روزهای خودرا پشت سرگذاشت. در این مقاله روند پیش روی شاخص کل و از اون مهم تر شاخص هم وزن را بررسی می کنیم تا سناریو های پیش روی بازار را شناسایی کنیم.

شاخص هم وزن

تایم فریم هفتگی

شاخص هم وزن در تایم فریم هفتگی درحال شکست سقف کانال نزولی بلندمدتی خود است. هم زمان با این سقف، شاخص هم وزن محدوده مقاومتی استاتیک 425هزار واحد را هم شکسته که اهمیت کندل این هفته شاخص هم وزن را نشان می دهد.با تثبیت بالای کانال نزولی می توان به ادامه روند صعودی در بلندمدت نیز امیدوار بود.محدوده مقاومتی مهم بعدی در این تایم فریم 470 هزار واحد می باشد.

تحلیل تکنیکال هم وزن

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین روش های سرمایه گذاری با پول کم در ایران

پایان اصلاح؟

بانگاه دقیق تر به این تایم فریم، شاخص هم وزن بعد از موج صعودی خود وارد یک موج اصلاحی ABC شده و با توجه به موج C که در سطح 1 فیبوناچی و ایجاد واگرایی بین کف A و C در اندیکاتور مکدی (فلش های سبزرنگ)، احتمال پایان اصلاح هم وزن بسیار بالاست.

تحلیل تکنیکال هم وزن

تایم فریم روزانه

در این تایم فریم شاخص هم وزن بالای سقف کانال قراردارد و تثبیت بالای آن در هفته آتی بسیار مهم است. اهداف مهم در این تایم فریم محدوده های 470 و 537 هستند.

تحلیل تکنیکال شاخص هم وزن

اندیکاتور rsi

اندیکاتور RSI توانسته تا سطح مقاومتی 70 راشکسته و به سمت بالا در حرکت است. محدوده اشباع خرید اصلی شاخص هم وزن در تایم فریم هفتگی و در محدوده 95 قررار دارد.

اندیکاتور ار اس ای

شاخص کل

تایم فریم هفتگی

شاخص کل در این تایم فریم از میدلاین کانال صعودی میان مدتی خود عبور کرده و در زیر مقاومت 1 میلیون و 583 هزار واحد قرار دارد. احتمال نوسان در نزدیکی این مقاومت وجود دارد. در اندیکاتور ار اس ای این تایم فریم نیز هنوز با مقاومت اصلی فاصله داریم.

تحلیل شاخص کل

 تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه شاخص کل در محدوده های 1580 و 1700 مقاومت های استاتیک دارد که باید منتظر واکنش به این مقاومت ها باشیم. باتوجه به اندیکاتور ار اس ای احتمال استراحت در محدوده 1580 و  از سرگیری رشد به هدف محدوده 1 میلیون و 700 هزار واحد وجود دارد.

تحلیل شاخص هم وزن

نسبت هم وزن به شاخص کل

با بررسی نسبت شاخص هم وزن به شاخص کل، احتمال افزایش این نسبت وجود دارد. افزایش این نسبت به معنی رشد در کلیت بازار بیش از سهم های بزرگ تر است.

تحلیل شاخص هم وزن

refresh icon

اشتراک با دوستان