همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تحلیل تکنیکال خودرو و خساپا

تاریخ انتشار : 1401/2/28 14:50:30 تعداد بازدید : 334 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : حمید گروسی‌ها

این روزها معامله بلوکی و فروش بلوک سایپا و ایرانخودرو توسط زیرمجموعه ها مهم ترین خبر گروه خودرویی است. در کنار این اخبار، عرضه خودرو در بورس کالا و آزاد سازی واردات خودرو نیز مهم ترین عوامل توجه بازار به این گروه و این 2 سهم است. در این مقاله روند پیش روی هردو سهم را بررسی خواهیم کرد.

خودرو

همانطور که درچارت خودرو مشاهده می کنید، در حال حاضر خودرو بین 2 خط روند درحال نوسان است که بانزدیک شدن به تقاطع این دوخط، خودرو باید یکی از این دوخط را بشکند. اعتبار خط روند صعودی به دلیل واکنش ها و طول بلندتر بیشتر بوده و احتمال شکست این خط روند بسیار کم است. بانزدیک شدن به تقاطع خطوط، کندل های قیمتی کوچک تر شده و قیمت نیز متراکم تر شده است.

تحلیل خودرو

حمایت ها و مقاومت ها

بانگاه بیشتر به چارت خودرو، مهم ترین مقاومت های پیش رو 252 و 273 تومان و مهم ترین حمایت هم محدوده 225 تومان است. باتوجه به نوسانی که سهم در بین حمایت 225 و مقاومت 273 دارد، می توان نتیجه گرفت که تاشکست کامل یکی از این محدوده ها احتمال شروع یک روند نزولی و یا صعودی کم است.

تحلیل خودرو

 

خساپا

خساپا نیز به مانند خودرو درحال نوسان در یک تراکم قیمتی است. محدوده مقاومتی 234 و حمایتی 211 تومان. خساپا بری شروع روند صعودی نیاز به شکست مقاومت 234 تومان و بعد از آن هم 250 تومان دارد.

تحلیل خساپا

حمایت محکم در RSI

دراندیکاتور ار اس ای شاهد شکل گیری یک حمایت داینامیک میان مدت بوده که به خوبی توانسته از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کند. باتوجه به برخورد و برگشت فعلی، حفظ این حمایت برای رشد در میان مدت ضروری است.

تحلیل خساپا

refresh icon

اشتراک با دوستان