همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

پتانسیل شروع رشد جدید در بازار؟

تاریخ انتشار : 1401/4/4 10:50:03 تعداد بازدید : 357 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : حمید گروسی‌ها

بازار سرمایه در این روزها به شدت با کمبود نقدینگی دست و پنجه نرم میکند و یکی از سوالات مهم سرمایه گذاران این است که بازار سرمایه با وجود رشد دلار، میتواند روند صعودی را اغاز کند. در این مقاله به بررسی تکنیکی شاخص کل و هم وزن پرداخته ایم.

شاخص کل

الگوی جمع شونده

شاخص کل در تایم فریم روزانه درحال نوسان داخل یک الگوی جمع شونده است و درحال حاضر درگیر با محدوده سقف این الگو است.مهم ترین محدوده های حمایتی فعلی شاخص کل 1515000 واحد و 1450000 واحد هستند.

اندیکاتور ار اس ای

مانند چارت قیمتی، اندیکاتور نیز درحال نوسان داخل یک الگوی جمع شونده است. هم چنین درحال حاضر اندیکاتور برروی حمایت خط روند صعودی قرار دارد. هم چنین بین کف های اندیکاتور ار اس ای و کف های قیمتی چارت واگرایی مثبت وجود دارد (فلش های صورتی رنگ)

روند احتمالی شاخص کل

باتوجه به توضیحات بالا، محتمل ترین سناریو، شروع یک روند صعودی تا محدوده 1 میلیون و 800 هزار واحد است. این روند صعودی می تواند از حمایت یک میلیون و 515 هزار یا 1 میلیون و 450 هزار واحد شروع شود. درصورت شکست ناحیه حمایتی 1450000 واحد، سناریو صعودی لغو شده و احتمال اصلاح تا خط روند صعودی که پایین الگوی جمع شونده است وجود دارد.

شاخص هم وزن

شکست ناقص کانال نزولی

شاخص هم وزن درگیر باسقف کانال نزولی خود است.شکست کامل این سقف می تواند نوید آغاز یک روند صعودی خوب رادهد. مهم ترین محدوده حمایتی شاخص هم وزن، محدوده 420 هزار واحداست. محدوده ای که اهمیتش در برخورد های قبلی به خوبی مشخص می شود.

درصورت از دست رفتن این محدوده، احتمال شروع یک روند نزولی بالاست.

 

اندیکاتور ار اس ای 

اندیکاتور ار اس ای بین 2 خط حمایتی و مقاومتی درحال نوسان است.درحال حاضر اندیکاتور دریک ناحیه حمایتی درمحدوده 47 قرار دارد که مقارن با حمایت 420هزار شاخص هم وزن است.

 شاخص هم وزن

سناریو احتمالی

احتمال شکست سقف کانال و تثبیت بالای آن وجود دارد. درصورت تثبیت بالای سقف کانال، محتمل ترین اهداف 472 و 537 هزار واحد هستند. درصورت شکست محدوده حمایتی 420هزار واحد، سناریو فوق لغو خواهد شد.

 

 

refresh icon

اشتراک با دوستان