همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی سه نماد برتر

تاریخ انتشار : 1400/4/22 16:19:45 تعداد بازدید : 285 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

ورود پول حقیقی یکی از متغیرهایی است که به شدت مورد توجه بازار است و میتوان آن را برای شناسایی سهم هایی که مستعد رشد هستند مد نظر قرار داد. امروز قصد داریم سه نمادی که بیشترین ورود پول حقیقی را به خود داشتند را از نظر تکنیکالی بررسی کنیم. ومعادن، اتکای و وگستر سه نمادی هستند که در این مقاله بررسی کرده ایم.

عبور ومعادن از مقاومتی مهم 

در نمودار زیر سهم ومعادن در تایم فریم هفتگی را مشاهده میکنید. این سهم بعد از حمایت در محدوده 620 تومان رشد نسبتا خوبی را تجربه کرد و به محدوده مقاومتی مهم در قیمت 900 تومان رسید. سهم در این محدوده بعد از نوساناتی، این هفته توانست از این مقاومت عبور کند و امروز با صف خرید همراه شد. محدوده 1050 تا 1200 تومان محدوده هایی که به راحتی برای سهم در دسترس است. نکته شاید منفی نمودار این سهم، اندیکاتور rsi آن میباشد که به محدوده مقاومتی بسیار مهمی رسیده و در صورت واکنش منفی به این محدوده میتوان انتظار داشت سهم از نظر قیمتی به محدوده 900 تومان پولبک بزند. 

نمودار نماد ومعادن

اتکای بر روی خط روند صعودی

نمودار زیر مربوط به نماد اتکای در تایم فریم روزانه میباشد. این سهم یک خط روند صعودی بلندمدت تشکیل داده است که بعد اصلاح 50 درصدی، دقیقا بر روی این خط روند به اصلاح خود پایان داد. حال سهم چند روزی است بر روی این خط روند صعودی در نوسان است و مقاومت بسیار مهم 1100 تومان اجازه رشد به سهم نمیدهد. از نظر rsi ولی سهم محدوده مقاومتی را رد کرده و به نظر میرسد در روزهای آینده توانایی عبور از قیمت 1100 را دارد. در صورت این اتفاق پیش بینی میشود سهم تا 1250 تومان رشد کند.

نمودار نماد اتکای

پایان اصلاح وگستر؟

سهم گسترش سرمایه گذاری ایرانیان یکی از معدود سهم هایی است که نسبت به بازار اصلاح کمتری را داشته است. سهم از اول ریزش بازار در قالب یک کانال نزولی در حال حرکت است و هر بار با برخورد به کف کانال، با تقاضا همراه شده و رشد قیمتی را تجربه کرده است. این سهم امروز دوباره به کف کانال نزولی خود رسید و منجر به ورود پول حقیقی شد. این سهم در اولین گام حرکتی خود میتواند تا محدوده 1800 تومان رشد کند. 

نمودار نماد وگستر

اشتراک با دوستان