زمان مطالعه 2دقیقه

آمار معاملات مسکن تهران در آذر1401

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته
سرمایه گذاری سریع

فقط با 3 کلیک

سرمایه گذاری در کاریزما را تجربه کنید.

* حداقل مبلغ قابل پرداخت 1,100,000 ریال

گزارش تحولات بازارمعاملات مسکن شهر تهران در آذر سال 1401 که برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي تهيه و منتشر شده است. در ادامه مهم ترین نکات این گزارش بررسی خواهد شد:

 افزایش قیمت و افزایش تعداد معاملات مسکن 

بر اساس اين گزارش: در آذر ماه سال 1401، تعداد آپارتمان هاي مسکوني معامله شده در شهر تهران به 10.2 هزار واحد مسکوني رسيد که نسبت به ماه قبل 27.2 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن 4.2 درصد افزایش نشان مي دهد.  

در ماه مورد گزارش، متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع زيربناي واحد مسکوني معامله شده از طريق بنگاه های معاملات ملکي شهر تهران 48/07 ميليون تومان بود که حاکي از افزایش 2.9 درصدي نسبت به ماه قبل مي باشد. همچنين اين رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن معادل 47.5 درصد افزايش داشته است.

آمار معاملات مسکن تهران

بررسي توزيع تعداد واحدهاي مسکوني معامله شده در شهر تهران به تفکيک عمر بنا در آبان ماه سال 1401 حاکي از آن است که از مجموع 10184 واحد مسکوني معامله شده، واحدهای تا5 سال ساخت با سهم 29 درصدی بيشترين سهم را به خود اختصاص داده اند.

با اين وجود سهم مذکور در مقايسه با شهریور سال قبل از آن حدود 4.2 واحد درصد کاهش يافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت بالا درگروه های "11تا15"و"بيش از20"سال ساخت افزوده شده است.

پرفروش ترین آپارتمان های تهرانحجم معاملات مسکن در تهران

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب قیمت یک متر مربع نشان می دهد که 57.5% از واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع ( 48/07 میلیون تومان) معامله شده اند.

هم چنین واحدهاي مسکوني با سطح زيربناي کمتر از80متر مربع، سهمي معادل 56.6 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

عمومی

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
کارت هدیه کاریزما دارید؟