تغییر نحوه محاسبه محدوده نوسان قیمت مجاز در گواهی سکه

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

در جدیدترین اطلاعیه بورس کالا، نحوه محاسبه نوسان قیمت در گواهی های سکه تغییر یافته است. طبق این اطلاعیه دامنه جدید همچنان 5% باقی خواهد ماند با این تفاوت که مبنای محاسبه این 5% تغییرات جدی ای پیدا کرده است.

گواهی سپرده سکهسکه در هفته های اخیر با حباب مثبت چندمیلیونی معامله شده و در روزهای اخیر درحال ثبت رکورد های تازه ای است. از همین رو ابتدا بانک مرکزی اقدام به ایجاد معاملات سلف گواهی سپرده سکه مرکزی کرد. در نتیجه عدم موفقیت چندان این گواهی، تغییر نحوه محاسبه نوسان قیمت گواهی سکه بنظر اقدامی جدید در جهت کنترل هیجان در بازار طلا مخصوصا گواهی های سکه طلا است.

گواهی سکه طلا چیست؟

گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداری است که موید مالکیت دارنده ی آن بر مقدار معینی کالا است و پشتوانه آن قبض انبار استانداردی است که توسط انبارهای مورد تایید بورس کالا صادر می گردد.با توجه به تعریفی که از گواهی سپرده کالایی ارائه شد می‌توان اینطور بیان کرد که گواهی سپرده سکه طلا نیز اوراق بهاداری است که موید مالکیت دارنده آن بر سکه طلا است. در واقع پشتوانه این مالکیت رسیدی است که پس از تحویل سکه به انبار مورد نظر به سرمایه گذار داده می‌شود.

گواهی سپرده سکه طلا چیست؟ + راهنمای کامل خرید و فروش و سرمایه گذاری

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;