زمان مطالعه 1دقیقه

شروع معاملات اولین صندوق املاک و مستغلات

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

آغاز معاملات نخستین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

پذیره‌نویسی این صندوق در نماد معاملاتی (ارزش مسکن ۱)، ۲۶ مهر انجام شده بود و معاملات ثانویه آن از امروز در در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش می‌یابد.

محدودیت حجمی (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) در نماد معاملاتی مذکور (ارزش مسکن ۱)، به میزان یک میلیون واحد تعیین شده است. براساس این اطلاعیه، حداقل تعداد واحد قابل خرید در هر سفارش در نماد معاملاتی (ارزش مسکن ۱) به تعداد یک واحد است و سفارشات خرید می‌بایست در مضربی از یک واحد در سامانه معاملات وارد شود. همچنین، عملیات تسویه و پایاپای معاملات واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری در نماد مذکور بصورت T+۲ انجام می‌شود.

هم چنین محمد اسکندی، مدیر صندوق بازنشستگی در مراسم رونمایی از صندوق املاک و مستغلات که در سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، اظهار کرد: امکان دریافت اجاره در صندوق های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات وجود دارد و به صورت ۳ ماه یکبار پرداخت می‌شود. همچنین چسبندگی قیمت در بازار مسکن به دلیل نبود تابلوی قیمتی است و صرفا برای قیمت گذاری به معاملات انجام شده در مناطق نگاه می‌شود.

معاملات صندوق ارزش مسکن

در اولین روز معاملاتی این صندوق، با استقبال خریداران و صف خرید آن روبرو شد.پس از پذیره نویسی در قیمت 1000 تومان، هر واحد این صندوق امروز 21 آبان ماه با 1150 تومان بازگشایی شد.

صندوق ارزش مسکن

این مقاله را حتما بخوانید: هر آنچه باید در مورد صندوق املاک و مستغلات بدانید!

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین