زمان مطالعه 4دقیقه

شمارش معکوس برای بازگشایی تپسی

نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

شرکت پیشگامان فن‌آوران و دانش آرامیس که آن را با نام تپسی می‌شناسیم در 24 خرداد سال جاری به عنوان نخستین استارت آپ در بازار دوم فرابورس عرضه شد و پس از آن به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق تقدم، متوقف گردید. نماد تپسی با اطلاعیه جدید ناظر بازار در روز جاری در حال بازگشایی است. 

اطلاعیه ناظر در خصوص بازگشایی تپسی

در روز جاری اطلاعیه بازگشایی این نماد از سوی مديريت عمليات بازار فرابورس ايران با متن زیر منتشر شد: 
به اطلاع مي‌رساند؛ نماد معاملاتي شركت پيشگامان فن آوري و دانش آراميس (تپسي1)، پس از برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام در خصوص افزايش سرمايه و اعمال آن در سامانه معاملات، از طريق انجام حراج ناپيوسته بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت و با اعمال يك مرحله پيش گشايش، امروز شنبه مورخ 1401/07/16 آماده انجام معامله مي‌باشد. لازم به ذكر است پس از انجام حراج ناپيوسته و حذف سفارشات،‌ در صورت لزوم بازگشايي مرتبه دوم اطلاع‌رساني مي‌شود. در غير اين صورت انجام معاملات در نماد مذكور به‌صورت حراج پيوسته در دامنه مجاز قيمتي امكان‌پذير است. 
همچنین محدوديت حجمي (حداكثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) در این نماد معاملاتي به ميزان 100،000 سهم مي باشد. لازم به ذکر است خرید و فروش سهام این شرکت تنها توسط سهامداران حرفه‌ای (اشخاص حقوقی و حقیقی که شرایط خاصی دارند) در بازار ثانویه صورت می‌پذیرد.

"در صورتیکه قصد خرید و فروش سهام تپسی را دارید اینجا کلیک کنید و اگر قصد افتتاح حساب کارگزاری به صورت غیرحضوری را دارید بر روی این لینک کلیک کنید."

عرضه اولیه تپسی

تپسی در تاریخ 24 خرداد ماه به عنوان اولین استارتاپ در بازار دوم فرابورس عرضه شد. تعداد کل سهام تپسی یک میلیارد و 170 میلیون سهم بوده که 5 درصد از آن به متقاضیان عرضه شد. این عرضه به روش گشایش به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک صورت پذیرفت که ثبت سفارش نیز از طریق ایستگاه‌های معاملاتی "نامک" انجام شد. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی نیز یک میلیون و 400 هزار سهم بود.

مقاله پیشنهادی: عرضه اولیه در بورس چیست؟

تپسی.jpg

توقف نماد و افزایش سرمایه تپسی

همانطور که گفته شد تپسی پس از عرضه اولیه خود به منظور افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق تقدم متوقف گردید. بنابراین شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس (سهامی عام) با نماد "تپسی" در تاریخ 6 شهریور ماه 1401 در جلسه مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه شرکت را از مبلغ 1,170,528,800,000 به مبلغ 2,462,566,989,000 افزایش یافت.

بنابراین مبلغ افزایش سرمایه تپسی معادل 1,292,038,189,000 ریال صورت گرفت و تعداد 259,029,309 سهم به بهای هر سهم 4,988 ریال پذیره نویسی و عرضه گردید. همچنین مجمع مقرر نمود از محل مابه التفاوت بهای سهام عرضه شده و ارزش اسمی سهام (صرف سهام) به میزان 1,033,008,880 سهم 1,000 ریالی صادر و به سهامداران قبلی به نسبت سهام در تملک آن‌ها در تاریخ مجمع عمومی فوق العاده، سهام جایزه تعلق گیرد. 
در مجموع تعداد 1,292,038,189 سهم عرضه گردید تا در نهایت افزایش سرمایه 110 درصدی این شرکت صورت گیرد.

نماد تپسی

شرکت شرکت پیشگامان فن‌آوران و دانش آرامیس با نماد تپسی در سال 1395 به ثبت رسید و در سال 1399 به شرکت سهامی عام تبدیل گردید، سپس در همان سال در بازار دوم فرابورس پذیرش شد و در سال 1400 عرضه اولیه آن صورت پذیرفت. 
تپسی با ارائه ی یک پلتفرم اینترنتی گسترده و بهینه، سفر های درون شهری را چه از نظر زمان و چه از نظر هزینه برای گاربران تسهیل و به صرفه کرده است. نقش تپسی، ایجاد ارتباط بین این دو گروه کاربران است و تلاش می کند ارتباط آن ها را با استفاده از الگوریتم های قیمت گذاری، توزیع سفر، هوش مصنوعی و اعمال قوانین دقیق و رویه های پشتیبانی و امنیت سفر، بهینه کرده است. 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;