همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

نگاهی به فروش ماهانه ذوب

تاریخ انتشار : 1400/6/23 12:04:06 تعداد بازدید : 36 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

معرفی شرکت ذوب آهن اصفهان

شرکت ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب و با سرمایه بالغ بر 6 میلیارد و 150 میلیون تومان در صنعت فولاد فعالیت میکند. موضوع فعاليت شركت طبق ماده 2 اساسنامه ، انجام عمليات ذوب وريخته گري ونورد فلزات آهني وفولادهاي آلياژي جهت توليد انواع مقاطع هندسي استاندارد و توليد ورق، ارايه خدمات كاليبراسيون تجهيزات ، احداث و بهره برداري و اداره كارخانه ها و تأسيسات و تجهيزات است.

 زنجیره ارزش تولید شرکت به این صورت است که سنگ آهن پس از استخراج از معادن از طريق جاده و ريل به انبارهاي شركت منتقل مي گردد كه بخشي از آن براي توليد آگلومره به واحد آگلومراسيون انتقال داده شده و بخشي از آن بطور مستقيم وارد كوره بلند براي توليد چدن مي گردد. زغال سنگ نيز همانند سنگ آهن از معادن بوسيله ريل و جاده به سيلو هاي شركت انتقال داده شده و به واحد كک سازي براي توليد كک فرستاده ميشود. كک توليدي سوخت اصلي واحد كوره بلند براي احيا سنگ آهن و توليد چدن مي باشد. براي بدست آوردن فولاد خام چدن توليدي بخش كوره بلند به واحد كنورتور فولادسازي انتقال مي یابد، فولاد خام توليدي در مرحله ريخته گري تبديل به شمش گرديده و برحسب برنامه توليد و فروش شركت به واحدهاي نورد براي توليد محصولات نهايي از قبيل ريل، تيرآهن،كلاف و .. فرستاده و بخشي از آن نيز تحت عنوان شمش كالايي به فروش مي رسد.

ذوب

فروش شرکت

مقدار فروش ذوب در 5 ماهه نخست سال جاری مجموعا بالغ بر 86.7 هزار تن بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش 11 درصدی را به ثبت رساند. این شرکت در هر ماه به طور متوسط 173 هزار تن محصولات فولادی فروخت که در مرداد ماه این مقدار هب 172 هزار تن رسید.

فروش شرکت در 5 ماهه نخست امسال 13 هزار میلیارد تومان بود که رشد 119 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 99 داشت. فروش مرداد ماه شرکت نیز 2871 میلیارد تومان بود که رکورد فروش خرداد شرکت را نیز شکست.

نرخ فروش تیرآهن به عنوان یکی از محصولات اصلی شرکت در مرداد نیز 14.5 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم بوده است که نسبت به ماه قبل رشد داشت. نرخ فروش شرکت از ابتدای سال گذشته روندی صعودی داشته و عمده افزایش در مبلغ فروش شرکت از قِبل نرخ فروش بوده است.

گزارش های میاندوره ای ذوب فروش سه ماهه 7585 میلیارد تومانی را گزارش کرد که رشد 130 درصدی نسبت به سه ماهه سال قبل داشت. سود عملیاتی شرکت نیز 284 درصد افزایش داشت و 1556 میلیارد تومان بود. شرکت در نهایت موفق شد که 18 تومان سود به ازای هر سهم در سه ماهه محقق کند که 424 درصد نسبت به سال قبل رشد داشت.

 ذوب

 ذوب

مهم ترین نسبت های مالی شرکت به شرح زیر است.

 ذوب

اشتراک با دوستان