همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

فروش متوسط جم پیلن در مرداد

تاریخ انتشار : 1400/6/28 09:49:02 تعداد بازدید : 164 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

معرفی شرکت پلی پروپیلن جم

شرکت پلی پروپیلن جم در خرداد 1383 با هدف راهبري و تولید واحد پلی پروپیلن مجتمع الفین دهم پتروشیمی جم واقع در منطقه ویژه انرژي پارس عسلویه تأسیس گردید. منطقه ویژه انرژی پارس در ساحل شمالی خلیج فارس قرار دارد و از این نظر دسترسی آسان و سریع به بازارهای جهانی را میسر میسازد. دسترسی مناسب به خوراک، ظرفیت تولید با مقیاس جهانی، موقعیت استراتژیک جغرافیایی، تنوع سبد محصول، استفاده از تکنولوژی تولید روز و بسیاری عوامل دیگر باعث شده است که شرکت پلی پروپیلن جم به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده تخصصی پلی پروپیلن در کشورشناخته شود.

 این شرکت با نماد "جم پیلن" و با سرمایه 2000 میلیارد ریال در زمینه تولید محصولات پلی پروپیلن با ظرفیت سالانه 300 هزار تن فعال می باشد. پلی پروپیلن از پلیمریزاسیون پروپیلن در شرایط دما و فشار نسبتا ملایم و در حضور کاتالیست معروف زیگلر – ناتا انجام می شود. پلی پروپیلن که یک بسپار است در یک بازه گسترده از کاربردها شامل فیلم و ورق، پزشکی، لوله، کاربردهای صنعتی و ساختمانی و اجزاء خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش شرکت

شرکت در سال گذشته به طور متوسط هر ماه 23 هزار تن پلی پروپیلن فروخت که این مقدار در 5 ماهه سال جاری به 20 هزار تن رسید. فروش این محصول در تیر و مرداد ماه به ترتیب 30 و 20 هزار تن بود که علت کاهش فروش در مرداد ماه به احتمال زیاد تعیطیلی چند روزه بورس کالا بوده است. فروش مرداد شرکت کاهش 22 درصدی نسبت به مرداد سال گذشته داشته است.

شرکت در سال گذشته به طور متوسط هر ماه 548 میلیارد تومان فروش داشت که در سال جاری به 692 میلیارد تومان رسید. مجموع فروش شرکت در 5 ماهه نخست سال جاری بالغ بر 346 میلیارد تومان بود که رشد 100 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشت. به دلیل کاهش در مقدار فروش در ماه مرداد از نظر ریالی نیز فروش شرکت در این ماه کاهش داشت و 602 میلیارد تومان گزارش شد. این در حالی است که فروش ماه قبل 871 میلیارد تومان گزارش شد که بعد از دی و اسفند سال گذشته رکورد خوبی برای شرکت محسوب میشود.

متوسط نرخ فروش پلی پروپیلن در تیر ماه 28 میلیون تومان به ازای هر تن بوده است. این نرخ در مرداد اندکی افزایش داشت و 30 میلیون تومان بود.

درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سال جاری 1995 میلیارد تومان بود که افزایش 167 درصدی نسبت به سه ماه سال 99 داشت. سود عملیاتی شرکت در این مدت نیز 985 میلیارد تومان بود که 350 درصد رشد داشت. شرکت موفق شد در این مدت 479 تومان سود به ازای هر سهم محقق کند که 257 درصد نسبت به سال قبل رشد داشت.

  جم پیلن

 جم پیلن

نسبت های سودآوری شرکت به شرح زیر است

  جم پیلن

refresh icon

اشتراک با دوستان