همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

ثبت رکورد جدید در تولید و فروش شرانل

تاریخ انتشار : 1400/7/27 12:17:09 تعداد بازدید : 155 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

معرفی شرانل

شرکت نفت ایرانول یكی از بزرگترین تولید کنندگان روغن پایه، انواع روغنهای موتوری ، صنعتی و ... می باشد. در این صنعت چهار شرکت اصلی تولید کننده انواع روانكار می باشند که شامل شرکتهای نفت سپاهان، نفت پارس و نفت پارس میشود. همچنهن شرکتهای تصفیه دوم و بلندینگهای متفرقه نیز در بخش تولید روغنهای موتوری و صنعتی فعالیت می نمایند.

محصولات شرکت شامل انواع روغن های موتوری و صنعتی ، انواع روغن های پایه صادراتی ، انواع محصولات جانبی شامل: اسلاک وکس، اکسترکت و PDA-Tar و انواع ضد یخ و کریس. صنایع هدف و مشتریان شرکت شامل صنایع فولاد، صنایع نفت، صنایع ریلی، صنایع دریایی و صنایع خودرویی است.

سرمایه شرکت بالغ بر 200 میلیارد تومان و سال مالی شرکت تا اسفند ماه هر سال است.

فروش شرکت

میانگین تولید ماهانه شرکت در سال 98، 40 هزار مترمکعب بوده و در سال 99 به 47 هزار مترمکعب رسیده است. در شش ماهه نخست امسال شرکت توانست به مقدار تولید 46 هزار متر مکعبی دست یابد. همچنین رکورد تولید در شهریور ماه نیز شکسته شد و به مقدار 62 هزار و 658 متر مکعب بود.

در شهریور نیز با فروش 62 هزار و 861 متر مکعبی رکورد فروش خود را شکست. متوسط فروش در سال گذشته هر ماه 49 هزار متر مکعب بود و این مقدار در نیمه ابتدایی سال جاری 45 هزار متر مکعب بود.

 فروش ماهانه شرانل

فروش ریالی شرکت در آخرین ماه تابستان بالغ بر 961 میلیارد تومان بود که این بهترین فروش شرانل در دوره های اخیر بوده است. فروش شرکت در شهریور نسبت به ماه قبل رشد 67 درصدی و نسبت به شهریور سال گذشته 117 درصد رشد داشت که بخشی از آن به دلیل افزایش در مقدار فروش و بخشی نیز به دلیل افزایش در نرخ فروش بوده است.

مجموع فروش شرک در نیمه ابتدایی سال جاری بالغ بر 3727 میلیارد تومان بود که 115 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

متوسط نرخ فروش داخلی محصولات شرکت در شهریور ماه به ازای هر متر مکعب 15 میلیون و 814 هزار تومان و نرخ فروش صادراتی نیز 12 میلیون و 698 هزار تومان بود.

 فروش ماهانه شرانل

شرکت در سه ماهه درآمد عملیاتی بالغ بر 1641 میلیارد تومان داشت که رشد 164 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت. سود عملیاتی شرکت در این دوره نیز 436 میلیارد تومان بود که 387 درصد بیشتر از سه ماهه سال 99 بود و در نهایت توانست به ازای هر سهم سود خالص 171 تومان ایجاد کند که رشد قابل توجهی نسبت به سه ماهه سال قبل داشت. با وجود گزارش های ماهانه خوبی که شرکت در نیمه ابتدایی سال داشته میتوان انتظار صورت مالی 6 ماهه خوبی را از شرکت داشت.

 مهم ترین نسبت های مالی شرانل در سه ماه به شرح زیر است.

فروش ماهانه شرانل

refresh icon

اشتراک با دوستان