همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

فروش شغدیر کماکان در اوج

تاریخ انتشار : 1400/10/21 15:43:52 تعداد بازدید : 651 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

معرفی شغدیر

شرکت پتروشیمی غدیر جزء شرکتهای فرعی شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین است و واحد تجاری نهایی گروه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی می باشد و سرمایه آن بالغ بر 1300 میلیارد ریال است. شرکت پتروشیمی غدیر در سال 1389 با ظرفیت حدود 50 %ظرفیت اسمی فعالیت خود را آغاز نمود و در کنار پتروشیمی اروند، بندر امام و آبادان تأمین کننده PVC داخل کشور بوده است. این شرکت دارای محصول PVC با ظرفیت تولید سالانه 120هزارتن و VCM با ظرفیت 150 هزارتن می باشد. سهم اسمی تولید حدود 16 %کل تولیدات داخل و سهم عملیاتی پتروشیمی غدیر در بازار حدود 17 %می باشد. همچنین مطابق بودجه پیش بینی شده حدود 45 %محصولات خود را به کشور عراق، افغانستان، پاکستان، هندوستان، آفریقا، حوزه CIS ،ترکیه و اروپای شرقی و.... صادر می نماید.

جدول زیر ظرفیت تولید pvc را نشان میدهد.

فروش ماهانه شغدیر

خوراک شرکت شامل اتیلن است و محل تامین آن از خط لوله اتیلن غرب و پتروشیمی مارون و دیگر شرکت های پتروشیمی داخلی کلر و همچنین پتروشیمی اروند است.

جدول جایگاه شرکت به شرح زیر میباشد:

 فروش ماهانه شغدیر

فروش ماهانه شغدیر

شغدیر در آذرماه 11452 تن pvc تولید کرد که 21 درصد بیشتر از ماه قبل بود. تولید ماهانه pvc در سال جاری به طور متوسط 8940 تن بوده است که این مقدار در سال گذشته 9918 تن بود.

مجموع فروش داخلی و صادراتی شغدیر در این ماه 9702 تن بوده است که رشد اندکی نسبت به ماه قبل داشت. متوسط فروش ماهانه pvc شرکت در سال جاری حدودا 8600 تن بوده است که از کاهش فروش مقداری نسبت به متوسط سال گذشته خبر میدهد. متوسط فروش ماهانه سال گذشته حدوده 10 هزار تن بوده است.

 فروش ماهانه شغدیر

نرخ فروش داخلی pvc در این ماه 41 میلیون و 739 هزار تومان و نرخ فروش صادراتی هم 47 میلیون تومان بوده است.

فروش ریالی شرکت در آذر ماه بالغ بر 415 میلیارد تومان گزارش شد که تنها 5 درصد نسبت به ماه قبل رشد داشت و همچنان در اوج است. البته که هنوز به رکورد فروش اسفند ماه نرسیده است.

متوسط نرخ فروش ماهانه شرکت در سال جاری حدود 310 میلیارد تومان و این مقدار در سال گذشته 215 میلیارد تومان بود. با توجه به گزارش های خوب پاییز میتوان انتظار 9 ماهه خوبی از شرکت داشت.

 فروش ماهانه شغدیر

مهم ترین نسبت های مالی شرکت و پیش بینی آن در سال جدید به شرح زیر میباشد.

 فروش ماهانه شغدیر

 

 

 

 

refresh icon

اشتراک با دوستان